Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa szkoły i przedszkola przy Partyzantów w Ostrowi Mazowieckiej coraz bliżej ukończenia. Zobaczcie zdjęcia

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Budowa Szkoły Podstawowej nr 1 dla klas I - III i nowego Miejskiego Przedszkola nr 1 ma się zakończyć w przyszłym roku, aby we wrześniu 2024 pierwsi uczniowie mogli rozpocząć naukę w nowej "małej jedynce".

Całkowita powierzchnia kompleksu to ok. 10,5 tys. metrów kwadratowych. Szkoła jest zaplanowana na 12 oddziałów dla ok. 300 uczniów klas I - III, a przedszkole - na 10 oddziałów dla ok. 250 dzieci.

Kompleks składa się z budynku przedszkola oraz łącznika prowadzącego do drugiego budynku - szkoły. Przy szkole znajduje się duża sala gimnastyczna. Na dachu sali gimnastycznej trwa montaż paneli fotowoltaicznych. Ponadto, w przedszkolu, przy każdej sali znajdować się będzie osobna łazienka - wejście do niej będzie prowadzić prosto z sali, bez konieczności wychodzenia na korytarz.

Zobaczcie, jak w tej chwili wygląda kompleks - na zewnątrz i w środku:

Przypomnijmy, że na realizację zadania pozyskano dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, w wysokości 30 mln złotych oraz 7 mln z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość umowy z wykonawcą - JL Spółka z o.o. wynosi 47,9 mln zł.

Kompleks powstaje częściowo na miejscu poprzedniej "małej jedynki", która spłonęła w pożarze. Działka była jednak niewielka, dlatego miasto wykupiło działkę obok, z dużym murowanym budynkiem (dawniej miał on być salą weselną, ale sala nigdy nie została otwarta), który jednak nie mógł zostać zaadaptowany na potrzeby nowej inwestycji i został zburzony. Zburzono również niewielki murowany dom znajdujący się przed budynkiem sali weselnej. To nie koniec: w niedalekiej przyszłości znikną również domy znajdujące się na działce obok, ponieważ przy "małej jedynce" zaplanowano drogę łączącą ul. Partyzantów z ul. Trębickiego.

Miasto złożyło wniosek do Ministerstwa Edukacji i Nauki na wyposażenie placówki jednak - jak niedawno informował burmistrz - środków nie udało się pozyskać. Kompleksowe wyposażenie placówki to koszt ok. 2 mln złotych. Miejmy nadzieję, że ten brak dofinansowania nie wpłynie na otwarcie szkoły i przedszkola.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki