MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Boisko, na którym dzieci i młodzież się bawią, wygląda jak śmietnik. Czyja to wina?

OPRAC.:
Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Urząd Miejski w Makowie Mazowieckim
Dzieci i młodzież w taki sposób dbają o swoje boisko przy ulicy Ciechanowskiej. Wstyd! Boisko, na którym dzieci i młodzież się bawią wygląda jak śmietnik. Są to głównie puste butelki po wodzie i zostawiają je w głównej mierze bawiące się tam dzieci i młodzież- podaje makowski ratusz.

Burmistrz oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Makowie Mazowieckim są zawiedzeni zachowaniem dzieci i młodzieży.

Jak boisko było zamknięte, bo było remontowane, to dzwoniły niezliczone telefony, kiedy w końcu będzie otwarte – bo nie ma gdzie grać! A teraz proszę bardzo, jak uczestnicy dbają o swój teren do zabawy. Gdyby było 10 koszy na śmieci sytuacja byłaby podobna – bo to zwykły brak manier i często się z tym spotykamy. Jeśli kosz jest jeden, albo nie ma gdzie wyrzucić to śmieci zabiera się ze sobą – chyba nie jest to odkrycie? To już nie pierwsze takie zgłoszenie mieszkańca o pozostawionym śmietniku na boisku, dlatego będziemy rozważać zamknięcie tego obiektu, a klucz będzie przekazywany w Urzędzie Miejskim dla grup chętnych na zabawę i treningi. Wtedy jesteśmy pewni, że każda grupa będzie szanowała boisko i po sobie sprzątała

- zapowiada miasto.

Komentarz napisał też w mediach społecznościowych burmistrz Tadeusz Ciak:

Z przykrością obserwuję, że w ostatnim czasie coraz częściej spotykamy się z problemem śmiecenia na terenie boiska przy ul. Ciechanowskiej. Znajdujemy tam puste butelki, puszki czy opakowania po jedzeniu. Boisko jest miejscem, gdzie dzieci i młodzież mogą spędzać czas wolny, bawiąc się i uprawiając sport. Ważne jest, aby było ono czyste i bezpieczne dla wszystkich użytkowników. Dlatego apeluję do wszystkich użytkowników boiska o dbanie o czystość. Proszę o to, aby każdy sprzątał po sobie i wrzucał śmieci do koszy. Pamiętajmy, że boisko jest nasze wspólne i wszyscy powinniśmy dbać o jego stan.

- pisze włodarz miasta.

Zobaczcie jak wygląda boisko przy ul. Ciechanowskiej w Makowie Mazowieckim:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki