Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Baranowski Bieg Mikołajkowy po Zdrowie, 10.12.2023 odbyła się trzecia edycja imprezy. Zobaczcie zdjęcia

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Rozgrywane były biegi dla dzieci, był bieg integracyjny (na stadionie gminnym) oraz biegi open - na 5 i 10 km (ulicami Baranowa). Na starcie pojawiło się ok. 140 zawodników w rożnym wieku. Najmłodsi "biegli" na ramionach rodziców, najstarsi byli po siedemdziesiątce.

- Mamy dziś podwójne wydarzenie, bo bieg mikołajkowy odbywa się z okazji jubileuszu 50-lecia gminy Baranowo - mówił Henryk Toryfter, wójt gminy Baranowo. - Celem tego wydarzenia, obok promocji naszego jubileuszu, jest oczywiście promowanie zdrowego stylu życia. Kolejny cel to wspieranie rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży oraz uczenie wartościowego spędzania czasu wolnego, ale traktujemy też ten bieg jako okazję do integracji i wspólnej zabawy. Jako gospodarz gminy bardzo cię cieszę, że udało się ten bieg zorganizować, że mamy bardzo dużo zawodników i zawodniczek. Dziękuję organizatorom za przygotowanie przedsięwzięcia i życzę wszystkim przyjemnej zabawy.

- Życzę wszystkim uczestnikom, żebyście osiągnęli jak najlepszy wynik. Ale pamiętajcie, że przede wszystkim chodzi tu o promowanie zdrowia. Warto, byście wyrobili w sobie nawyk uprawiania sportu - mówił Janusz Obrębski, przewodniczący Rady Gminy Baranowo - Ja sam codziennie staram się uprawiać sport. Dzisiaj nie biegnę, bo jestem kontuzjowany - tłumaczył.

Dobrej zabawy życzyli też uczestnikom radni powiatowi: Waldemar Pędzich (też startował) i Kazimierz Rzewnicki.

Dzieci miały do przebiegnięcia od 100 do 800 metrów - w zależności od kategorii wiekowej. Bieg integracyjny był na dystansie 100 m.

Każdy uczestnik otrzymał mikołajkowy pakiet startowy - czapkę Świętego Mikołaja, nr startowy, a na mecie pamiątkowy medal.

Głównym organizatorem był Rafał Ogonowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki