ALPN: Lider zatrzymany

Paweł Nowak
Piłkarze Schneidera zrewanżowali się Jednostce Wojskowej za dotkliwą porażkę w półfinale poprzedniej edycji. Fot. P. Nowak
Jednostka Wojskowa straciła pierwsze punkty w obecnym sezonie Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej halowej. Było to najważniejsze wydarzenie 7. serii gier, a niewiele zabrakło, aby sensacji padło znacznie więcej.

Schneider przysposobił się na spotkanie z liderem defensywnie, podobnie, jak na starcie z Urzędem Miasta. Wzmocniony piłkarzami KS Wąsewo wyprowadzał od czasu do czasu ataki i na kilka minut przed końcowym gwizdkiem, jeden z nich przyniósł korzyść w postaci bramki. "Wojskowi" nie zdołali doprowadzić choćby do wyrównania i musieli, po raz pierwszy w tym sezonie, przełknąć gorycz porażki.

Ubogie w zdobycze bramkowe okazało się również spotkanie Sokoła/Forte z Orzem Kosewo, rozstrzygnięte na korzyść tych pierwszych. Znacznie bardziej widowiskowe okazały się pozostałe konfrontacje. Urząd Miasta wysoko pokonał Lubotyń, natomiast odradzająca się Stacja jeszcze wyraźniej ograła Rocha Jasienica.

ZGKiM sensacyjnie prowadził do przerwy 2:0 z wiceliderem rozgrywek. Zaistniała sytuacja tak wstrząsnęła "Elektrykami", że po zmianie stron strzelili 4 gole i wybili "Komunalce" z głów nadzieje na niespodziankę. Jeszcze większym zaskoczeniem była gra Canexpolu, który długo prowadził z SLU. Ostatnie minuty należały jednak do faworyzowanego beniaminka, który rozstrzygnął wynik na swoją korzyść i pozbawił "biało-zielonych" szansy na historyczne zwycięstwo.

W następnej serii spotkań, które rozegrane zostaną 27 lutego, tym razem na hali przy ul. Warchalskiego, czeka kolejny mecz prawdy dla "Wojskowych". Tym razem skonfrontują swoje umiejętności z drużyną Urzędu Miasta, który będzie zapewne chciał zaatakować pozycję lidera.