Prawie 30 osób wzięło udział w Leśnym Półmaratonie Niepodległości

Redakcja
Bieg wygrał Andrzej Piwoński

W minioną niedzielę, 4 listopada odbył się półmaraton zorganizowany przez Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka i Wojskowy Klub Biegacza "Meta" Lubliniec. Celem biegu było uczczenie w sportowy sposób kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Bieg Niepodległości odbył się w Leśnictwie Orło już po raz drugi.

Na starcie stanęło dwudziestu trzech zawodników i cztery zawodniczki. Trasa składała się z trzech okrążeń po 7 km, łącznie - 21,1 km. Czternaście osób pokonało cały dystans, jeden zawodnik przebiegł dwa okrążenia, a pozostałe dwanaście osób przebiegło jedne okrążenie.

Najlepszy okazał się Andrzej Piwoński reprezentujący klub ROCH Jasienica. Drugie miejsce zajął Paweł Tułowiecki z WKB META Lubliniec, a trzecie - Paweł Skarpetowski z Sadownego.

Na wszystkich biegaczy czekały medale, napoje i grochówka. Każdy otrzymał też drobne upominki.

A już w niedzielę, 11 listopada odbędzie się Rodzinny Bieg Niepodległości. Jego organizatorem jest Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka. Biegacze wystartują o 13.30 sprzed budynku MOSiR przy Trębickiego i będą biec ulicami miasta na dystansie 1500 m.