Zwycięstwo było blisko, ale szczęście po stronie Finek (zdjęcia, wideo)

Zaciętej walki z obu stron w sobotnim spotkaniu nie brakowało.
Zaciętej walki z obu stron w sobotnim spotkaniu nie brakowało. Fot. A. Dobkowski
Zawodniczki ostrołęckiej Unii Basket w wieczornym spotkaniu przegrały po niezwykle emocjonującej batalii z HBA PHYK Helsinki 54:56.

Unia Basket - HBA PHYK Helsinki

Podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego wreszcie zagrały na miarę oczekiwań i były bardzo blisko zwycięstwa nad zespołem z Finlandii. W pierwszej kwarcie Unia zagrała świetnie w obronie i wreszcie skutecznie w ataku, co dało prowadzenie różnicą sześciu punktów. Mimo, że w drugiej kwarcie to podopieczne Antti Koskelainena wygrały różnicą trzech punktów to po pierwszej połowie prowadziły gospodynie.

W trzeciej kwarcie meczu ekipa z Helsinek wygrała różnicą ponownie trzech punktów i doprowadziła do wyrównania. Losy meczu ważyły się do ostatnich sekund meczu i niestety to Finki zdobył dwa punkty więcej, a zawodniczki Unii w ostatnich dwóch minutach meczu nie potrafiły wykorzystać kilku okazji do zdobycia decydujących punktów i odniesienia zwycięstwa w tym meczu.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - HBA PHYK Helsinki 54:56 (17:11, 15:18, 9:12, 13:15)

Punkty dla Unii: Pat. Jarka 14, Pau. Jarka 11, Grzyb 9, Snarska 7, Jakubiak 7, Więckowska 6, Kołoszko 0, Mordecka 0.