MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kampania skierowana do seniorów: "Nie oddawaj pieniędzy oszustom": bilbordy, ulotki, spot

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
W piątek 17.05.2024 funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce rozpoczęli zakrojoną na dużą skalę kampanię skierowaną na ochronę seniorów przed atakami oszustów posługującymi się metodami na wnuczką, bądź policjanta. W ramach kampanii na terenie Ostrołęki powstały już trzy duże bilbordy, oprócz tego setki plakatów zostanie umieszczonych na tablicach ogłoszeniowych urzędów i instytucji. Ale to nie wszystko.

W ubiegłym roku, jak podaje ostrołęcka policja, oszukanych zostało kilkunastu seniorów na łączną kwotę prawie 460 000 zł. Oszuści wyłudzili pieniądze między innymi metodą na wnuczka, na policjanta, na pracownika banku.

Bezpieczeństwo seniorów jest jednym z priorytetów policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Dlatego mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce cały czas szukają nowych sposobów dotarcia do największej liczby seniorów, aby ostrzec ich przed działaniem przestępców.

Ostatnim z nich jest rozpoczynająca się w piątek 17.05.2024 akcja „Bezpieczny senior”, w którą włączyli się także: Urząd Miasta Ostrołęki oraz Starostwo Powiatowe w Ostrołęce. Jest ona podzielona na trzy etapy i jest długofalowa, jej zakończenie jest przewidziane na koniec sierpnia.

W pierwszym etapie akcji w najbardziej uczęszczanych miejscach Ostrołęki tj. przy ul. Inwalidów Wojennych, Sienkiewicza oraz Sikorskiego powstały trzy duże bilbordy o treści:

"SENIORZE – NIE ODDAWAJ PIENIĘDZY OSZUSTOM. PAMIĘTAJ POLICJA NIGDY NIE PROSI O WYKORZYSTANIE TWOICH PIENIĘDZY DO SWOICH DZIAŁAŃ I NIE ŻĄDA ICH PRZEKAZANIA OBCYM OSOBOM”.

Ponadto w autobusach ostrołęckiego MZK oraz telewizji internetowej będą wyświetlane plakaty ze zbliżoną treścią ostrzegające osoby starsze przed działami oszustów.

W kolejnym etapie działań na terenie Ostrołęki zostanie rozkolportowanych kilkaset plakatów i ulotek promujących bezpieczeństwo osób starszych. Zostaną one umieszczone w urzędach, instytucjach oraz spółdzielniach mieszkaniowych. Dodatkowo dzielnicowi z Ostrołęki będą odwiedzać seniorów w ich domach rozmawiając z nimi na temat najczęstszych metod działania oszustów, a także wskażą im sposoby na uniknięcie tego rodzaju zagrożenia. Ulotki promujące bezpieczeństwo seniorów trafią także do korporacji taksówkarskich.

Koniec akcji zostanie zwieńczony krótkim spotem, w którym wezmą udział seniorki, które rzeczywiście padły ofiarą oszustów na terenie naszego miasta. Przedstawią one sytuację, w jaki sposób zostały oszukane oraz na co należy uważać w przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy.

- informuje o wszystkich działaniach kom. Tomasz Żerański, rzecznik ostrołęckiej policji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki