Zwycięska seria Unii Basket Ostrołęka U15 [ZDJĘCIA]

Trzy mecze, trzy wysokie zwycięstwa - taki jest obecny bilans podopiecznych Mariusza Mierzejewskiego, czyli koszykarek Unii Basket Ostrołęka U15. W lidze mazowieckiej ostrołęczanki spisują się znakomicie.

Podczas niedawnego turnieju Euroligi w Ostrołęce trener Mariusz Mierzejewski mówił o wysokich porażkach swoich podopiecznych, ale nie dramatyzował z tego powodu, a uważał, że zebrane doświadczenie zaprocentuje w rozgrywkach ligi mazowieckiej. Wydaje się, że przynajmniej na razie miał rację. Jego zespół pokonał Pivot Piastów 83:30 oraz Ursus Warszawa 97:55, a w minioną niedzielę okazały się lepsze od GKK Grodzisk.

Tylko w jednej kwarcie przyjezdne zdołały przechylić szalę wygranej na swoją korzyść, pozostałe kwarty przebiegały pod dyktando Unii Bakset, a wynik końcowy mówi sam za siebie - ostrołęczanki zwyciężyły 92:67 i znajdują się w czubie tabeli ligi mazowieckiej. Najskuteczniejszą zawodniczką ostrołęckiego zespołu w niedzielnym meczu była Natalia Plewko, autorka 26 punktów. Niewiele mniej - 23 punkty - rzuciła Oliwia Kuszneruk.

Unia Basket Ostrołęka - Grodziski Klub Koszykarski 92:67 (21:15, 27:12, 20:27, 24:13)

Unia Basket: Kuszneruk 23, Brzezowska 8, Piórkowska 1, Plewko 26, Zając 2, Kruszewska 12, Dziadak, Mierzwa, Pyskło 2, Władysiuk 7, W. Maciak 4, J. Maciak 7.