Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zespół Szkół w Różanie po modernizacji. Zobaczcie jak wygląda szkoła w środku: nowe sale, podłogi, łazienki

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
W poniedziałek 11.12.2023 odbyło się uroczyste otwarcie budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Różanie. Łączna wartość inwestycji wyniosła prawie 6 000 000 złotych. Zobaczcie jak teraz wygląda szkoła. Robi wrażenie!

Na uroczystości obecni byli samorządowcy, dyrekcja, wykonawcy, sponsorzy, przedsiębiorcy, grono pedagogiczne, nauczyciele emeryci, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz uczniowie.

Na modernizację budynku Zespołu Szkół w Różanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład przeznaczono 4 207 500 złotych. Pozostałe środki w wysokości 1 622 500 złotych przekazano z budżetu Starostwa Powiatowego w Makowie Mazowieckim.

Uroczystość została poprzedzona mszą świętą odprawioną przez księdza kanonika Stanisława Siemiona i księdza wikariusza Pawła Szabłowskiego, w której uczestniczyła społeczność szkolna Zespołu Szkół w Różanie. Kolejny punkt uroczystości miał miejsce przed budynkiem szkoły, przy pamiątkowym kamieniu przypominającym o nadaniu Zespołowi Szkół w 2011 roku imienia Jana Pawła II. Tu złożono kwiaty i zapalono znicze.

Następnie dokonano uroczystego i oficjalnego otwarcia budynku szkoły. Proboszcz zmówił modlitwę oraz poświęcił placówkę zaznaczając, że w budynku najważniejsza jest społeczność. Życzył, aby nauka szła młodym ludziom jak najlepiej, żeby traktowali swoją szkołę jak drugą rodzinę, a patron szkoły, Jan Paweł II był wzorem do naśladowania.

Następnie uroczystość przeniosła się do sali sportowej szkoły. Poprowadzili ją nauczyciele: Ewa Chojnowska i Artur Bujnowski, którzy w imieniu gospodarza obiektu serdecznie przywitali wszystkich przybyłych.

Głos jako pierwszy zabrał dyrektor Zespołu Szkół, Arkadiusz Załęski. Przedstawił historię szkoły, etapy modernizacji budynku oraz wyraził ogromną radość z otwarcia tak pięknego i nowoczesnego obiektu dydaktycznego. Podziękował staroście za złożenie wniosku o dofinansowanie tej inwestycji oraz wszystkim osobo, które przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia.

Remont trwał od 9 maja, aby uczniowie swobodnie mogli zdać egzaminy maturalne, i trwał do jesieni. Dyrektor nie omieszkał wspomnieć o piętrzących się w trakcie remontów problemach, dodatkowych kosztach, przez co nie udało się zrealizować wszystkich pomysłów, jak na przykład wymiany okien.

Wykonano wszystkie instalacje: elektryczną, wodno- kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, zamontowano instalację fotowoltaiczną, nową wentylację, sufity podwieszane. Położono wiele metrów kwadratowych gresu i parkietu. W sali gimnastycznej mamy nowe okna, grzejniki, podłogę, drabinki. Mógłbym tak wymieniać. Dziękuję wszystkim za wspólne działania

- mówił dyrektor.

Głos zabierali zaproszeni goście, którzy całej społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Różanie gratulowali zakończenia modernizacji budynku, życzyli wielu sukcesów oraz tego, aby obiekt dobrze służył społeczności szkolnej.

Część artystyczną przygotowała młodzież Zespołu Szkół w Różanie. Po części oficjalnej zaproszeni goście mogli obejrzeć budynek szkoły, sale lekcyjne, czytelnię czy pokój nauczycielski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki