Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zebranie sprawozdawcze OSP w Czarni, 19.01.2024

Kazimierz Żyra
Styczeń jest miesiącem zebrań sprawozdawczych w jednostkach OSP. Swoją działalność w roku 2023 podsumowali także strażacy-ochotnicy z Czarni.

Termin zebrania sprawozdawczego wyznaczono na piątek 19 stycznia. W remizie OSP pojawili się nie tylko członkowie jednostki, lecz także zaproszeni goście. W spotkaniu uczestniczyli m.in. prezes zarządu powiatowego OSP w Ostrołęce Janusz Głowacki, były komendant miejski PSP w Ostrołęce starszy brygadier Grzegorz Pragacz, wójt gminy Czarnia Marek Piórkowski, przewodniczący Rady Gminy w Czarni Krzysztof Kurzyński i były wójt gminy Czarnia Czesław Jurga.

Obrady prowadził komendant jednostki OSP w Czarni Tadeusz Dąbrowski. Podczas części oficjalnej odczytane zostały sprawozdania zarządu działalności i finansowe oraz projekt planu działań na rok 2024.

Strażacy-ochotnicy z Czarni uczestniczyli w minionym roku w likwidacji 39 różnorodnych zagrożeń, w tym 9 pożarów. Jednostka OSP w Czarni liczy obecnie 40 druhów i druhen. 8 strażaków to członkowie honorowi i wspierający. Stan liczebny jednostki powiększył się o 5 nowych członków. Uroczyste ślubowanie złożył m.in. wójt Marek Piórkowski. Część oficjalną zebrania zamknęły wystąpienia zaproszonych gości.

Jesteście wspaniałą jednostką. Działacie w najmniejszej gminie w powiecie ostrołęckim, lecz możecie poszczycić się wieloma sukcesami. Gratuluję Wam zdobycia III miejsca na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, zebrania największej sumy z darowizny od podatku dochodowego w całym powiecie, a przede wszystkim wyjątkowej orkiestry dętej

-mówił prezes Janusz Głowacki.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna. Do strażaków dołączyły ich żony. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki