Żaklina Wikieł najlepsza w dwuboju nowoczesnym w Spale (zdjęcia)

Zawodnicy UŚKS Ostrołęka: Karol Bojarski, Żaklina Wikieł, Jasiek Karpiński.
Zawodnicy UŚKS Ostrołęka: Karol Bojarski, Żaklina Wikieł, Jasiek Karpiński. Fot. Archiwum klubu
W dniach 4-5 grudnia w Spale w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich odbył się finał piątej edycji w dwuboju nowoczesnym dzieci 10-11-letnich z cyklu Penta Day.

Przypomnijmy, że dwubój to pływanie na dystansie 50 m stylem dowolnym i 600 m biegu. Ostrołękę reprezentowali Żaklina Wikieł, Jasiek Karpiński oraz Karol Bojarski. Po pierwszej konkurencji, jaką jest pływanie nasza trójka zajęła odpowiednio, Żaklina - pierwsze , Jasiek i Karol - piątą pozycję.

Do rywalizacji w biegu, który odbył się na lekkoatletycznej hali, zawodnicy przystąpili drugiego dnia zawodów. Należy tu zaznaczyć, że nasi pływacy rywalizowali z zawodnikami, którzy na co dzień trenują tę dyscyplinę. Nie oznacza to jednak, że nie liczyli się w całej stawce, chociaż musieli uznać wyższość bardziej doświadczonych rywali.

Żaklina Wikieł ukończyła rywalizację w biegu na czwartym miejscu, Jasiek Karpiński dziewiąte miejsce i Karol Bojarski - dziewiąte miejsce. Bardzo dobry wynik Żakliny dał jej zdecydowaną przewagę i pomimo nieco słabszego biegu zapewnił w końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce. Karol Bojarski uplasował się ogólnie na piątej pozycji zaś Jasiek Karpiński został sklasyfikowany na siódmej pozycji.

Dodatkowo Żaklina Wikieł otrzymała statuetkę dla najlepszej pływaczki zawodów.