MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zabójstwo przed salonem gier w Ostrowi Mazowieckiej. Jest prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Archiwum Policja Ostrów Mazowiecka
Ciało znaleziono z 21 na 22.06.2022 na Lubiejewskiej przed salonem z automatami do gier. 11 kwietnia Sąd Apelacyjny w Białymstoku wydał prawomocny wyrok w tej sprawie.

Ciało znaleziono z 21 na 22 czerwca 2022 roku na ul. Lubiejewskiej przed salonem z automatami do gier. 5 osób usłyszało zarzuty. Ciało mężczyzny zostało znalezione ok. północy z 21 na 22 czerwca w centrum Ostrowi Mazowieckiej przed salonem gier. Policja pod nadzorem prokuratora dokonała oględzin miejsca zdarzenia i oględzin zewnętrznych ciała.

11 kwietnia Sąd Apelacyjny w Białymstoku zmienił wyrok Sądu Okręgowego w Ostrołęce w sprawie II K 16/23, wydany w sprawie o zabójstwo młodego mężczyzny w salonie gier w Ostrowi Mazowieckiej:

Sąd odwoławczy za niezasadne uznał w tej sprawie apelacje obrońców, oceniając je jako lakoniczne i nieprzekonujące. W tym względzie Sąd stanowisko swoje oparł w szczególności na znajdującym się w materiale dowodowym nagraniu z monitoringu. Nagranie to ujawnia w sposób niebudzący wątpliwości przebieg zdarzenia, w tym także i rolę każdego z oskarżonych. Nieskuteczne działania obrońców ukierunkowane były na polepszanie sytuacji procesowej oskarżonych, co jednak nie zyskało aprobaty Sądu odwoławczego.

Co do sprawcy oskarżonego w tej sprawie o zabójstwo z użyciem noża, Sąd Apelacyjny, uzupełniając kwalifikację prawną o przepis art. 4 § 1 k.k., orzekł – tak jak Sąd I instancji – karę pozbawienia wolności w wysokości 25 lat.

[i]Natomiast za słuszny Sąd uznał zarzut apelacji prokuratorskiej, stwierdzając, że zachowanie dwóch spośród biorących udział w pobiciu sprawców zakwalifikować należy z art. 158 § 3 k.k., albowiem ich działanie w następstwie doprowadziło do śmierci człowieka, przy czym zachowanie jednego z nich stanowiło spiritus movens zdarzenia. Sąd Apelacyjny, zmieniając kwalifikację prawną czynów im zarzuconych, a dodatkowo uzupełniając tę kwalifikację o przepis art. 4 § 1 k.k., kary wymierzone im za pobicie ze skutkiem śmiertelnym orzekł odpowiednio w wymiarze 2 lat pozbawienia wolności i 4 lat pozbawienia wolności.

Orzeczoną wobec ostatniego ze sprawców karę pozbawienia wolności za czyn z art. 158 § 1 k.k. Sąd Apelacyjny obniżył z 6 miesięcy pozbawienia wolności do 5 miesięcy pozbawienia wolności, uzupełniając podstawę prawną skazania o przepis art. 4 § 1 k.k.

Sąd Apelacyjny podwyższył także kwoty zadośćuczynienia zasądzone od dwóch oskarżonych, odpowiednio do kwot 10.000 złotych i 20.000 złotych.

Co do oskarżonej o przestępstwo zacierania śladów i nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu, Sąd Apelacyjny zapadły w postępowaniu pierwszoinstancyjnym wyrok utrzymał w mocy.

Wyrok jest prawomocny.

Przypomnijmy:

W środę 22 czerwca wykonano sekcję zwłok mężczyzny zamordowanego w nocy z 21 na 22 czerwca w Ostrowi.

Jak poinformowała prokurator Elżbieta Edyta Łukasiewicz, sekcja potwierdziła wstępne ustalenia, iż mężczyźnie zadano ranę kłutą ostrym narzędziem - mógł to być nóż. Rana miała głębokość ok. 9 cm i była zadana w taki sposób, że gdyby nawet została udzielona pomoc medyczna, śmierć była nieunikniona. Mężczyzna stracił dużo krwi.

W czwartek 23 czerwca przesłuchiwano 5 osób, które mogą mieć związek ze sprawą.

W piątek, 24.06.2022 pojawiły się nowe informacje. W sprawie zabójstwa 35-latka w Ostrowi Mazowieckiej 5 osób usłyszało zarzuty: to kobieta i czterech mężczyzn.

Kobieta usłyszała zarzut zacierania śladów i nieudzielenia pomocy ofierze, zastosowano wobec niej dozór policji. Czterem mężczyznom postawiono zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Dwóch z nich zostało aresztowanych na dwa miesiące, a trzeci na trzy miesiące. Ostatni, czwarty mężczyzna, 43-letni mieszkaniec Komorowa, usłyszał zarzut zabójstwa przy użyciu ostrego narzędzia – noża. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Motyw zabójstwa jest na tę chwilę nieznany. Jest wysoce prawdopodobne, że do zabójstwa doszło wewnątrz lokalu

- podała nam prokurator Łukasiewcz.

Jeden mężczyzna pochodzi z Komorowa, pozostali są mieszkańcami Ostrowi Mazowieckiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki