MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojna na Ukrainie 2024 na żywo. Najnowsze informacje - relacja

OPRAC.:
Piotr Kobyliński
Piotr Kobyliński
Damian Świderski
Damian Świderski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
19 marca 2024 roku jest 755. dniem wojny. Władimir Putin ostrzegł w poniedziałek Zachód, że bezpośredni konflikt zbrojny między Rosją a NATO oznaczałby, że ludzkość stoi o krok od III wojny światowej. Dodał, że prawie nikt nie chciałby takiego scenariusza. W nocy z niedzieli na poniedziałek siły obronne Ukrainy w dziewięciu obwodach strąciły łącznie 17 wrogich dronów.

Wojna na Ukrainie 2024 na żywo. Najnowsze informacje - relacja

Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę 24 lutego 2022 roku. Śledź najnowsze doniesienia z frontu.
10:3519.03.2024

Co najmniej cztery osoby cywilne zginęły w wyniku ataków, dokonanych przez wojska Rosji na wschodzie i południu Ukrainy w ciągu ostatniej doby – doniosły wojskowe władze obwodowe w opublikowanych we wtorek rano raportach.

„Przez rosyjską agresję zginęły trzy osoby” – napisał szef chersońskiej administracji obwodowej Ołeksandr Prokudin. W jego obwodzie Rosjanie ostrzelali dziesięć miejscowości, w tym Chersoń.

„Rosyjscy wojskowi celowali w dzielnice mieszkalne miejscowości w obwodzie (chersońskim), w wyniku czego uszkodzone zostały dwa bloki, elewator i samochód” – relacjonował na Telegramie Prokudin. 

Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych w obwodzie donieckim – powiadomił szef tamtejszych władz Wadym Fiłaszkin. „Rosja zabija cywilów!” – oświadczył.

22:3018.03.2024

Gruzja potępiła Rosję za przeprowadzenie „wyborów” na terytoriach okupowanych

Gruzja potępiła Rosję za przeprowadzenie „wyborów” na terytoriach okupowanych – Gruzińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

22:1518.03.2024

Trzech mężczyzn zginęło podczas próby rozmontowania drona z ładunkiem wybuchowym

Trzech mężczyzn zginęło podczas próby rozmontowania drona z ładunkiem wybuchowym w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy – poinformował szef władz obwodowych Ołeksandr Prokudin na Telegramie.

Mężczyźni w wieku 45, 55 i 67 lat znaleźli na dworze dron, przynieśli do domu i zaczęli rozmontowywać. Wtedy wybuchł ładunek wybuchowy.

„Wszystkich trzech odniosło ciężkie obrażenia i zmarli w drodze do szpitala” – napisał Prokudin.

Zaapelował tez do mieszkańców, by zachowali ostrożność i w razie znalezienia podejrzanych przedmiotów nie zabierali ich ze sobą, tylko odeszli na bezpieczną odległość i wezwali ratowników.

21:5618.03.2024

Coraz więcej ofiar w ostrzale wsi Nikolskoje

Do czterech wzrosła liczba ofiar śmiertelnych ostrzału wsi Nikolskoje w rosyjskim obwodzie biełgorodzkim, sąsiadującym z Ukrainą – podała w poniedziałek agencja AFP, powołując się na szefa administracji obwodowej Wiaczesława Gładkowa.

Wszyscy zabici pochodzą z jednej rodziny. "Atak terrorystyczny ukraińskich sił zbrojnych kosztował życie praktycznie całej rodziny: zginęli babka, matka, jej konkubent i jej syn, 17-letni chłopak" - cytuje AFP Gładkowa. Według niego uratowała się tylko mała dziewczynka.

Wcześniej Gładkow informował o dwóch zabitych i czterech rannych.

W ostatnich miesiącach regularnie dochodzi do ostrzałów Biełgorodu i miejscowości w regionie biełgorodzkim, położonych nieopodal granicy z Ukrainą (z obwodem charkowskim). Ataki te nasiliły się w ostatnich dniach. W sobotę władze obwodowe poinformowały o śmierci dwóch osób.

21:2318.03.2024

Erdogan rozmawiał przez telefon z Putinem. Pogratulował mu "zwycięstwa"

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan rozmawiał przez telefon z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i pogratulował mu zwycięstwa w wyborach — poinformował w poniedziałek wieczorem departament komunikacji tureckiego prezydenta.

Erdogan powiedział, iż wierzy w dalszy rozwój turecko-rosyjskich stosunków w nowym okresie prezydentury Putina — czytamy w komunikacie. Prezydent Turcji oświadczył też, że jego kraj jest gotowy do podjęcia roli mediatora w sprawie "powrotu do stołu negocjacyjnego z Ukrainą".

Prezydent już wcześniej proponował, by Turcja stała się platformą dla negocjacji między Rosją i Ukrainą. Turecki przywódca zapowiedział 8 marca w Stambule, gdzie spotkał się ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Wołodymyrem Zełenskim, że Ankara jest gotowa zostać gospodarzem szczytu Ukraina-Rosja, a także przyczynić się do odbudowy Ukrainy.

Centralna Komisja Wyborcza w Rosji ogłosiła w poniedziałek, że po przeliczeniu 99,75 proc. głosów Putin uzyskał poparcie na poziomie 87,29 proc. Obecnie 71-letni Putin będzie sprawował władzę już w sumie piątą kadencję, która potrwa sześć lat, co oznacza, że stanie się najdłużej urzędującym przywódcą Rosji od ponad 200 lat.

Rządy państw zachodnich i organizacje międzynarodowe w swoich oświadczeniach podkreśliły, że wybory w Rosji nie były ani wolne, ani demokratyczne.

Oprócz Erdogana gratulacje Putinowi złożyli m.in. przywódca Chin Xi Jinping, premier Indii Narendra Modi, prezydent Iranu Ebrahim Raisi czy rządzący Koreą Północną Kim Dzong Un.

21:1018.03.2024

Ukraińcom udało się zniszczyć m.in. 88 czołgów i 174 bojowe wozy wroga. Dokonali tego w dwa tygodnie

Efekty pracy jednostek uderzeniowych UAV na przestrzeni dwóch tygodni zaprezentował Minister Transformacji Cyfrowej Mychajło Fiodorow. W tym czasie udało im się zniszczyć 88 czołgów, 174 bojowe wozy opancerzone, 180 ciężarówek i 133 działa lufowe.

20:5018.03.2024

Sullivan: Nie słyszeliśmy, aby Rosja chciała wymienić Nawalnego na innego więźnia

Nie słyszeliśmy od przedstawicieli Rosji, by podnosili propozycję uwolnienia Aleksieja Nawalnego w ramach wymiany więźniów - powiedział w poniedziałek doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan. Zaprzeczył w ten sposób słowom prezydenta Rosji, który twierdził, że zgodził się na uwolnienie opozycjonisty na kilka dni przed jego śmiercią.

"Rozmawialiśmy z rosyjskimi oficjelami przez miesiące i lata, jeśli chodzi o uwolnienie amerykańskich więźniów niesłusznie przetrzymywanych w Rosji. Nie słyszeliśmy, by jakikolwiek rosyjski przedstawiciel podnosił sprawę Nawalnego w ramach w żadnej z rozmów. Więc jeśli to jest coś, czym byli zainteresowani, z pewnością brzmi, jak gdyby wyszli z tym dość późno - oczywiście zbyt późno, skoro on już nie żyje" - powiedział Sullivan. Odpowiedział w ten sposób na pytanie o niedzielną wypowiedź prezydenta Władimira Putina, który twierdził, że na kilka dni przed śmiercią opozycjonisty zgodził się na jego uwolnienie, pod warunkiem, że nigdy nie wróci do Rosji.

O tym, że tuż przed śmiercią Nawalnego prowadzono dyskusje na temat jego uwolnienia, mówiła w lutym współpracowniczka opozycjonisty Maria Piewczych. Według niej Nawalny miał zostać wymieniony za Wadima Krasikowa, funkcjonariusza rosyjskiej FSB skazanego w Niemczech za głośne zabójstwo byłego czeczeńskiego i gruzińskiego oficera Zelimchana Changoszwilego.

Doradca prezydenta Bidena odniósł się też do ponownego wyboru Władimira Putina, zaznaczając, że wynik wyborów w Rosji był z góry przesądzony i nie były one ani wolne, ani uczciwe. Zapowiedział, że choć Stany Zjednoczone będą w dalszym ciągu "radzić sobie z tą rzeczywistością" kolejnej kadencji Putina na stanowisku prezydenta, ale "nie oznacza to, by te wybory spełniały jakiekolwiek warunki bycia wolnymi".

20:3318.03.2024

Rumuński prezydent dał zgodę. Piloci z Ukrainy będą ćwiczyć w u niego w kraju

Prezydent Rumunii Klaus Iohannis zatwierdził przeszkolenie na terytorium Rumunii około 50 ukraińskich pilotów na samolotach F-16 – podaje portal „Romunia Insider”. W piśmie do parlamentu Iohannis oświadczył, że zezwolił na tranzyt sprzętu wojskowego i innych ładunków, które Finlandia przewozi na Ukrainę przez terytorium Rumunii. Jak wynika z publikacji, list prezydenta zostanie poddany pod głosowanie na najbliższej wspólnej sesji plenarnej obu izb parlamentu.

20:0518.03.2024

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę rany odniosły 950 cywilów

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę rany odniosły 950 cywilów, w tym 289 zginęło, a 661 zostało rannych. Poinformował o tym Rusłan Berehulana, szef Departamentu Rozminowywania Ministerstwa Obrony Ukrainy.

19:5018.03.2024

Zełenski dziękuje kierownictwu UE za 5 mld euro pomocy

Zełenski: Dzisiaj chciałbym podziękować kierownictwu Unii Europejskiej i wszystkim państwom członkowskim za utworzenie nowego funduszu pomocy Ukrainie w ramach Europejskiego Funduszu Pokoju. Kwota wynosi 5 miliardów euro, które zostaną wykorzystane do wsparcia naszych działań obronnych w tym roku.

19:3418.03.2024

Senator USA: Putin jest nielegalnym prezydentem

Przebywająca obecnie w Kijowie amerykańska senator Lindsey Graham wypowiadała się na temat „wyborów” w Rosji. Jeśli chodzi o wybory Putina, to są one nielegalne. Jest on nielegalnym prezydentem. Kieruje państwem terrorystycznym – stwierdził polityk. Planuje zwrócić się do prezydenta Bidena z propozycją uznania Rosji za państwa sponsora terroryzmu.

19:1718.03.2024

W ciągu dnia odnotowano 56 starć bojowych. Uderzono w 9 obszarów koncentracji wroga

W ciągu dnia odnotowano 56 starć bojowych. Lotnictwo Sił Obronnych Ukrainy uderzyło w 9 obszarów koncentracji rosyjskiego personelu, broni i sprzętu wojskowego. Jednostki ukraińskie zniszczyły także 1 rosyjski system obrony powietrznej.

18:3318.03.2024

Żołnierze 47. Brygady zniszczyli rosyjski bojowy wóz piechoty w kierunku Awdijwki

Żołnierze 47. Brygady zniszczyli rosyjski bojowy wóz piechoty w kierunku Awdijwki. Prace bojowe prowadzono z ppk Stugna.

17:5318.03.2024

Łotewski politolog: Kolejna kadencja Putina, oznacza nową mobilizację i więcej ataków na Ukrainę

Kolejna kadencja prezydencka Władimira Putina jeszcze bardziej rozwiąże mu ręce, możliwa jest nowa fala mobilizacji i większe ataki na Ukrainę — uważa łotewski politolog Karlis Bukovskis, szef Łotewskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Nowy "cykl" Putina na fotelu prezydenta Rosji poskutkuje najprawdopodobniej wzrostem agresji przeciwko Ukrainie - ocenia Bukovskis, cytowany przez portal LSM. Według niego Putin będzie "z większą pewnością bombardować" ten kraj.

"W tej sytuacji zdaje sobie sprawę, że można kontynuować wojnę jeszcze przez trzy-cztery lata, a potem już można się zastanawiać, jak ją zakończyć" - dodaje ekspert.

Bukovskis nie wyklucza, że w następnych wyborach Putin mógłby zdobyć nawet 99 proc. głosów, bo "im mniej legalne wybory, tym wyższy wynik". Politolog przyznaje jednocześnie, że nawet bez fałszerstw na Putina zagłosowałaby zapewne ponad połowa wyborców w związku z silnym oddziaływaniem państwowej propagandy i brakiem alternatywy, zwłaszcza po śmierci Aleksieja Nawalnego. "Jest to straszne, jak jeden system, jeden kraj mógł tak wyprać mózgi swoim mieszkańcom" - podsumowuje.

17:3818.03.2024

MSZ Ukrainy: W UE zatwierdzono dla nas 5 mld euro

Rada Ministrów UE zatwierdza dodatkowe 5 miliardów euro na potrzeby wojskowe Ukrainy – Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy

17:0718.03.2024

Wybory w Rosji. Dlaczego wynik Putina przekroczył oczekiwania Kremla?

16:3018.03.2024

Ukraiński dron z precyzją identyfikuje i wysadza w powietrze rosyjski czołg - WIDEO

15:3918.03.2024

Pomysł Władimira Putina pokazuje, że zamierza eskalować wojnę na Ukrainie

Pomysł Władimira Putina, by stworzyć strefę buforową wewnątrz terytorium Ukrainy, jasno pokazuje, że Moskwa zamierza eskalować wojnę na Ukrainie – powiedział w poniedziałek doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak agencji Reutera.

Putin wspomniał o możliwości stworzenia strefy buforowej w niedzielę po ogłoszeniu jego zwycięstwa w wyborach prezydenckich w Rosji. Według Kremla tylko w ten sposób Rosja mogłaby się obronić przez atakami ukraińskimi.

„To jest(…) zapowiedź wprost, że wojna będzie tylko eskalować” – napisał Podolak w oświadczeniu dla Reutera.

„Wszystko to stanowi bezpośredni dowód tego, że Federacja Rosyjska nie jest gotowa do funkcjonowania w nowoczesnych relacjach społecznych i politycznych oraz do brania pod uwagę absolutnych praw innych krajów do suwerenności” – podkreślił.

Putin nie podał szczegółów dotyczących „strefy buforowej”, oznajmił tylko, że będzie musiała być wystarczająco duża, by powstrzymać – jak to określił – ataki zagranicznej broni na rosyjskie terytorium.

W niedzielę zakończyły się w Rosji trzydniowe „wybory prezydenckie”, w których Putin – według wstępnych danych Centralnej Komisji Wyborczej – zdobył ponad 87 proc. głosów.

14:2018.03.2024

Premier Ukrainy: przeznaczono dodatkowe środki na zakup dronów

Premier Ukrainy Denys Szmyhal poinformował w poniedziałek, że dodatkowe 5 miliardów hrywien (ok. 505 mln złotych) przeznaczono na obronę, a fundusze te zostaną wykorzystane na zakup dronów potrzebnych na pierwszej linii frontu.

Nadal wspieramy ukraińską armię w walce z rosyjskim agresorem. Każda hrywna, która wpłynie do budżetu państwa w formie podatków, zostanie wykorzystana do wzmocnienia naszych zdolności obronnych - napisał premier.

Pod koniec lutego ukraiński minister transformacji cyfrowej Mychajło Fedorow powiedział portalowi Ukrainska Prawda, że prezydent Wołodymyr Zełenski wyznaczył cel na 2024 rok: milion dronów FPV.

Widzimy już efekty zmiany podejścia do tego rodzaju uzbrojenia, fundusze dla ukraińskich producentów wzrosły, podobnie ich możliwości - oświadczył Fedorow.

Jak podkreślił minister, ukraiński rząd opracował plan przepisów i regulacji, które należało zatwierdzić, aby uprościć i przyspieszyć produkcję i dostarczanie dronów na pierwszą linię frontu. "W ciągu 1,5 roku przyjęliśmy około 20 rewolucyjnych uchwał, które zmieniły zasady gry i otworzyły rynki dla rozwoju innowacji i technologii" - powiedział.

Dzięki uproszczeniu biurokracji krajowi producenci w Ukrainie zwiększyli produkcję dronów stukrotnie.

Rok temu niektórzy z nich mogli produkować 100 dronów miesięcznie, ale teraz są to dziesiątki tysięcy. Co więcej, niektórzy z nich już zlokalizowali produkcję komponentów w Ukrainie i nadal rozwijają się w niesamowitym tempie - zaznaczył Fedorow.

13:0418.03.2024

Rosyjskie władze regionalne: dwie osoby zginęły w ostrzale w obwodzie biełgorodzkim

Dwie osoby zginęły, a cztery zostały ranne w ostrzale wsi Nikolskoje w rosyjskim obwodzie biełgorodzkim, sąsiadującym z Ukrainą – podała w poniedziałek agencja Reutera, powołując się na szefa administracji obwodowej Wiaczesława Gładkowa.

Regionalny resort zdrowia oświadczył, że ogółem w ostrzałach obwodu biełgorodzkiego w dniach 12-17 marca, o które władze rosyjskie oskarżają Ukrainę, zginęło 11 osób.

W ostatnich miesiącach regularnie dochodzi do ostrzałów Biełgorodu i miejscowości w regionie biełgorodzkim, położonych nieopodal granicy z Ukrainą (z obwodem charkowskim). Ataki te nasiliły się w ostatnich dniach. W sobotę władze obwodowe poinformowały o śmierci dwóch osób.

12:1618.03.2024

Minister obrony Wielkiej Brytanii: Putin zachowuje się jak współczesna wersja Stalina

Władimir Putin zachowuje się jak współczesna wersja Józefa Stalina, jest tyranem, któremu Zachód musi się przeciwstawić, bo koszt przegranej przez Ukrainę wojny będzie znacznie większy niż koszt pomocy temu krajowi - napisał w poniedziałek w "Daily Telegraph" brytyjski minister obrony Grant Shapps.

Podkreślił on, że zdumiewająco normalne życie w Kijowie, które mógł obserwować podczas swojej niedawnej wizyty na Ukrainie, jest wyłącznie efektem niezwykłej siły, hartu ducha i odporności Ukraińców, i nie powinno przesłaniać faktu, że sytuacja na froncie jest trudna.

Putin przestawił rosyjską gospodarkę na tory wojenne. Nie obchodzi go niedopuszczalna liczba ofiar śmiertelnych, jakie jego ludzie ponoszą na linii frontu. I oczywiście po kradzieży niedzielnych tak zwanych wyborów, w których przeciwnicy polityczni byli więzieni lub mordowani, nie zamierza się cofać - napisał Shapps.

Jak zwrócił uwagę, pod koniec jego piątej kadencji prezydenckiej kadencji Putin będzie u władzy niemal tak długo, jak sowiecki dyktator Józef Stalin.

Putin zachowuje się jak współczesny Stalin. To tyran, któremu Zachód musi się przeciwstawić - mamy środki, ale (...) musimy pokazać, że mamy zbiorową wolę zwycięstwa - podkreślił minister obrony.

Zapewnił, że Wielka Brytania nie pozwoli Zachodowi zapomnieć, jak ważne jest, aby stać razem, ponieważ koszt przegrania tej wojny z Rosją będzie znacznie wyższy niż koszt walki i zwycięstwa. Wyraził nadzieję, że w przyszłości ludzie będą mogli znowu przyjeżdżać do Kijowa tylko po to, by podziwiać piękno tego miasta, ale "na razie musimy skupić się na zapewnieniu, by nasi dzielni ukraińscy przyjaciele wygrali bitwę o wolność i cywilizację, którą toczą w naszym imieniu".

10:4518.03.2024

SBU zatrzymała rosyjskich agentów: szukali celów do ataków, zbierali szczątki zabitych okupantów

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zatrzymała dwóch obywateli swego kraju, ojca i syna, którzy na zlecenie rosyjskiej FSB namierzali cele do ataków rakietowych w rejonie Kijowa oraz zbierali i chowali szczątki zabitych żołnierzy armii okupacyjnej.

Przekazywali m.in. geolokacje miejsc bazowania Sił Obrony (…)” oraz „przekazywali Federalnej Służbie Bezpieczeństwa współrzędne przedsiębiorstw produkujących ukraińskie drony – poinformowała SBU w poniedziałek na Telegramie.

Agenci zostali zatrzymani w wyniku działań specjalistów SBU do spraw cyberbezpieczeństwa. W trakcie śledztwa wykryto, że ojciec i syn dostali od Rosjan jeszcze jedno zadanie.

Agenci FSB realizowali specyficzne zadanie rosyjskich służb specjalnych: szukali szczątków raszystów (Rosjan), którzy zginęli w walkach o Kijów (wiosną 2022 r.). Zbierali fragmenty ciał do kontenerów, które następnie wywozili do lasów i tam je chowali – przekazano w komunikacie.

SBU powiadomiła, że zwerbowani przez Rosjan Ukraińcy pracowali wcześniej w policji. FSB zwróciła na nich uwagę ze względu na antyukraińskie komentarze, które zamieszczali na YouTube. Za swoją działalność otrzymywali wynagrodzenie, które rosyjskie służby przelewały na ich ukraińskie konta bankowe.

09:3018.03.2024

Nocne uderzenia Rosjan. Siły obronne Ukrainy strąciły 17 z 22 dronów, okupanci stosowali też rakiety kierowane

Ukraińskie wojska strąciły 17 spośród 22 dronów, użytych przez Rosję do nocnych uderzeń na cele w Ukrainie – poinformowały w poniedziałek rano Siły Powietrzne tego kraju. Okupanci zastosowali także do ataków rakiety kierowane S-300 i S-400 oraz lotnicze Ch-59.

W odparcie ataków zaangażowane były jednostki obrony rakietowej Sił Powietrznych i Sił Lądowych Ukrainy, mobilne grupy do zwalczania zagrożeń z powietrza i środki walki elektronicznej.

W wyniku działań bojowych zestrzelono 17 Shahedów w obwodach: kijowskim, połtawskim, chmielnickim, czerkaskim, kirowohradzkim, dniepropietrowskim, winnickim, zaporoskim i rówieńskim – przekazano w komunikacie na Telegramie.

04:5518.03.2024

Przemówienie Putina po przewidzianym zwycięstwie. Mówił o trzeciej wojnie światowej

22:3017.03.2024

Rosjanie przeprowadzili 8 ataków w rejonie Nikopola przy użyciu ciężkiej artylerii

W ciągu ostatniego dnia nieprzyjaciel przeprowadził 8 ataków BSP w rejonie Nikopola, dwukrotnie przy użyciu ciężkiej artylerii. Poinformował o tym szef Obwodowej Administracji Wojskowej w Dniepropietrowsku Serhij Łysak. W centrum powiatu jest pięć ofiar. W Nikopolu uszkodzony został obiekt infrastruktury oraz pięciopiętrowy budynek, a także stacja benzynowa i ciężarówka.

22:1617.03.2024

Trwają walki we wsi Krasnogoriwka w obwodzie donieckim

Walki we wsi Krasnogoriwka w obwodzie donieckim, widziane z perspektywy pierwszej osoby ukraińskiego wojska

22:0017.03.2024

Piosenkarka i była ukraińska posłanka dostała rosyjskie obywatelstwo. Poszła i zagłosowała na Putina

Piosenkarka i była ukraińska posłanka Taisiya Povaliy dostała rosyjskie obywatelstwo. Od razu poszła podziękować dyktatorowi Putinowi, głosując w wyborach.

21:3317.03.2024

Nawalna pojawiła się na wyborach na prezydenta Rosji. Na terenie rosyjskiej ambasady "oddała głos" na swojego męża

21:0017.03.2024

Wiceminister rozwoju: Duże kontenerowce i promy wkrótce powrócą do odeskich portów

Duże kontenerowce i promy wkrótce powrócą do odeskich portów. Według Jurija Waskowa wiceministra rozwoju społeczności, terytoriów i infrastruktury, taki transport może wrócić na Ukrainę za kilka tygodni.

20:3717.03.2024

Putin zwyciężył w wyborach prezydenckich. Na władcę Kremla zagłosowało blisko 88 proc. Rosjan

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wojna na Ukrainie 2024 na żywo. Najnowsze informacje - relacja - Portal i.pl

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki