Wąsewo znów zwycięskie (zdjęcia, wideo)

Paweł Nowak
Drugiego gola w tym sezonie zdobył Grzegorz Przygoda (z lewej).
Drugiego gola w tym sezonie zdobył Grzegorz Przygoda (z lewej). P. Nowak
Po ubiegłotygodniowej porażce po komplet punktów sięgnęli tym razem piłkarze Klubu Sportowego Wąsewo. Na boisku w Brudkach Starych w piątek, 22 kwietnia, pokonali walczący o utrzymanie w rozgrywkach A klasy Gryf Kownaty Żędowe.
Mecz A klasy: KS Wąsewo - Gryf Kownaty Zedowe

Mecz A klasy: KS Wąsewo - Gryf Kownaty Żędowe

Rywale bardzo dobrze spisywali się w pierwszych meczach rundy wiosennej. Między innymi pokonali Orlęta Baboszewo i tylko jednym golem, pechowo ulegli liderowi z Sypniewa. Kazało to podejść gospodarzom do meczu z ostrożnością, ale nie na tyle, żeby się rywala przestraszyć.

Już w 6. minucie po zamieszaniu w polu bramkowym prowadzenie dał beniaminkowi Marcin Prusak. Szybko zdobyta bramka ustawiła mecz i to podopieczni trenera Józefa Pietkiewicza byli stroną przeważającą. W 22. minucie lewą stroną urwał się obrońcom Grzegorz Przygoda, uderzył piłkę po długim słupku i było już 2:0. Na tym jednak gospodarze nie poprzestali. W 37. minucie po nieudanej pułapce ofsajdowej na czystą pozycję wyszedł Adam Pałubiński, który celnym lobem podwyższył prowadzenie. Chwilę później mogło być już po meczu, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał duet atakujących Wąsewa.

W końcowych minutach pierwszej części gry rywale nieco mocniej przycisnęli i zdołali nawet umieścić futbolówkę w siatce, jednak sędzia dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej.

Drugą połowę z animuszem rozpoczęli przyjezdni i już 3 minuty po wznowieniu gry zdobyli gola na 3:1. Łapiąc wiatr w żagle ciągle atakowali. "Żółto-niebiescy" umiejętnie się jednak bronili i przy tym wyprowadzali bardzo groźne kontrataki. Przed szansą zmiany rezultatu stawali m. in. Przygoda i Podolak, który w doskonałej sytuacji trafił tylko w poprzeczkę. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry swoją 23. bramkę w rozgrywkach zdobył Pałubiński i "kaesiacy" mogli świętować kolejne wiosenne zwycięstwo.

KS Wąsewo - Gryf Kownaty Żędowe 4:1 (3:0)
Bramki: Prusak Marcin (6.), Przygoda Grzegorz (22.), Pałubiński Adam (37., 89.) - Ochtabiński Michał (48.)