W lidze okręgowej pięć zespołów w grze o awans

Trener Korony HiD Ostrołęka - Tomasz Słowik.
Trener Korony HiD Ostrołęka - Tomasz Słowik. A. Dobkowski
W rozgrywkach ligi okręgowej walka o awans toczyć się będzie do samego końca. Przed ostatnią serią spotkań pięć zespołów jest w grze o awans.

Na prowadzeniu znajdują się piłkarze Błękitnych Raciąż, którzy w ostatniej kolejce muszą odnieść zwycięstwo nad przedostatnim w lidze KS Pniewo. Zadanie wydaje się być dosyć łatwe do zrealizowania.

Gra może się toczyć jedynie o drugą pozycję dającą przepustkę do baraży o IV ligę. Zajmujący obecnie drugie miejsce Żbik Nasielsk podejmie u siebie KS CK Troszyn, z kolei trzecia Makowianka spotka się z piątą Koroną HiD. Na dodatek szanse na walkę o nawet pierwszą pozycję ma Sona Nowe Miast, która pojedzie na wyjazdowe starcie do Glinojecka.

Wszystkie spotkania w sobotę 9 czerwca o godz. 17.00.

Wyniki 29. kolejki rozgrywek ligi okręgowej:
Boruta Kuczbork - Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna 3:1, Błękitni Raciąż - Orzeł Sypniewo 1:2, KS CK Troszyn - KS Pniewo 5:2, Iskra Krasne - Żbik Nasielsk 1:2, Korona Ostrołęka - Wkra Bieżuń 3:0 (wo) mecz przerwany w 43. minucie przy stanie 0-0 - zawodnik gości uderzył sędziego, Sona Nowe Miasto - Makowianka Maków Mazowiecki 2:0, Tęcza Łyse - Kryształ Glinojeck 3:1, Tęcza Ojrzeń - Rzekunianka Rzekuń 5:0.

1.Błękitni Raciąż 29 63 70-26
2.Żbik Nasielsk 29 62 72-34
3.Makowianka Maków Maz. 29 61 90-32
4.Sona Nowe Miasto 29 61 70-38
5.Korona HiD Ostrołęka 29 59 63-25
6.Wkra Bieżuń 29 48 79-53
7.Kryształ Glinojeck 29 42 56-53
8.Boruta Kuczbork 29 41 55-61