Unia ponownie pokonana, zabrakło niewiele do szczęścia!

Justyna Kwiatkowska zdobyła najwięcej punktów dla naszego zespołu.
Justyna Kwiatkowska zdobyła najwięcej punktów dla naszego zespołu. Fot. A. Dobkowski
Kolejne porażki na turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorek rozgrywanym w Poznaniu doznały zawodniczki ostrołęckiego MUKS Unia Basket Ostrołęka.

Tym razem podopieczne Macieja Kruszewskiego uległy drużynie Orzeł Polkowice 66:69. Tym razem ostrołęczanki były blisko zwycięstwa, a takiego końcowego wyniku nikt by się nie spodziewał po pierwszej kwarcie. Tę nasz zespół wygrał bardzo wysoko i efektownie 23:12. W kolejnych odsłonach meczu to rywalki z Polkowic odrabiały straty. W czwartej kwarcie przewaga naszego zespołu systematycznie topniała i niestety dużą nieskuteczność naszego zespołu rywal wykorzystał bez skrupułów. Nasz zespół ponownie zagrał bardzo nieskutecznie i mało zbierał na tablicach. Na pochwałę zasługuje jedynie postawa Justyny Kwiatkowskiej, która zdobyła 20 punktów oraz Marzeny Marciniak (11 punktów i 23 zbiórki. W piątek ostatnie spotkanie grupowe naszego zespołu z Koroną Kraków.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - Orzeł Polkowice 66:69 (23:12, 16:20, 14:18, 13:19)