Udany start OKLA, Polakowski wicemistrzem makroregionu

Paweł Polakowski został wicemistrzem makroregionu w kategorii młodzików.
Paweł Polakowski został wicemistrzem makroregionu w kategorii młodzików. Fot. Archiwum klubu
Bardzo dobrze spisała się ośmioosobowa grupa zawodników OKLA Ostrołęka, która startowała w Pasłęku na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach w przełajach. Podopieczni Radosława Grabowskiego i Krzysztofa Tyszki z Czerwina,Zenona Pierzchanowskiego z Kadzidła oraz Bartosza Witkowskiego uzyskali dobre wyniki.

Duży sukces wśród młodzików odniósł Paweł Polakowski który zajął drugie miejsce w biegu na 2000m. Podopieczny Krzysztofa Tyszki od początku znajdował się na czołowym miejscu stopniowo pokonując kolejnych rywali. Na samej końcówce Pawłowi zabrakło sił,gdyż ostatnie metry był to podbieg pod góre,ale i tak jest to duży sukces dla Pawła. Paweł jest uczniem Publicznego Gimnazjum w Czerwinie.
Mateusz Zalewski junior młodszy w biegu na 5000m uplasował się na 5 miejscu co dało mu awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się 27 marca w Chorzowie. Mateusz biegł zgodnie z założenia od samego początku, chociaż na ostatniej pętli popełnił błąd taktyczny i bieg ukończył na i tak wysokim miejscu.Po biegu było widać jeszcze w Nim rezerwy ,które Mam nadzieje Mateusz wykorzysta na OOM. Jest to bardzo duzy sukces dla Mateusza, który trudnych warunkach umiał się przygotować do tej imprezy. Teraz czekają Nas Mistrzostwa Polski i myślę że na nich Mateusz pokaże się z bardzo dobrej strony.Mateusz jest uczniem Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce. W ogólnej klasyfikacji chłopcy kat. młodzik zajęli 6 miejsce, zaś dziewczęta 20 miejsce. - Myślę, że na tak nieliczną grupę nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony - podkreśla trener Bartosz Witkowski.

Pozostałe wyniki:
Wioleta Głażewska - 26 miejsce na dyst.1500m kat.młodzik (trener Radosław Grabowski)
Natalia Brzezińska - 36 miejsce na dyst.1500m kat. młodzik (trener Radosław Grabowski)
Klaudia Dobkowska - 11 miejsce na dyst.2500m kat.młodzik (trener Zenon Pierzchanowski)
Olga Żebrowska - nie ukończyła biegu ze względu na kontuzję ( trener Bartosz Witkowski)
Rafał Kurpiewski - 13 miejsce na dyst.2000m kat.młodzik (trener Krzysztof Tyszka)
Grzegorz Krupiński - 14 miejsce na dyst.3000m kat.junior młodszy (trener Radosław Grabowski)