Udane starty pływaczek UŚKS. Angelika i Marysia z medalami

Angelika Wikieł szykuje się do startu w Mistrzostwach Polski.
Angelika Wikieł szykuje się do startu w Mistrzostwach Polski. Archiwum zawodniczki
Bardzo udane starty w ostatnich tygodniach zapisywały na swoim koncie reprezentantki UŚKS Ostrołęka.

W zawodach Grand Prix Polski w Krakowie wystartowała Angelika Wikieł. Wychowanka trenera Włodzimierza Janczewskiego, obecnie trenująca w SMS Racibórz zajęła drugie miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym. Dla niezwykle utalentowanej zawodniczki był to element przygotowań do Zimowych Mistrzostw Polski.
- Cieszymy się z kolejnego medalu Angeliki Wikieł, dołączamy do prestiżowej klasyfikacji w Grand Prix Polski - podkreśla trener Włodzimierz Janczewski. - Wyniki Angeliki dobrze rokują przed najważniejszymi zawodami, czy Zimowymi Mistrzostwami Polski.

Kolejny bardzo dobry występ na swoim koncie zapisała również pływaczka UŚKS Ostrołęka Marysia Murawska. Tym razem pływaczka prowadzona przez trenera Włodzimierza Janczewskiego wywalczyła aż pięć medali w zawodach o puchar burmistrza miasta Mława. W zawodach wystartowało w sumie ponad pięćset zawodniczek i zawodników z całego kraju, a także goście z Ukrainy.

Pływaczka UŚKS dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium, na dystansach 50 metrów stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym. Dwukrotnie ostrołęczanka sięgnęła również po srebro na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym, a po brązowy krążek sięgnęła na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

W Mławie dobrze spisali się również pozostali reprezentanci UŚKS Ostrołęka. Rafał Majkowski zajął czwarte miejsce na 50 m stylem grzbietowym i piąte na 50 m stylem dowolnym. Karol Bojarski był piąty na 50 m stylem dowolnym i szósty na 50 m stylem motylkowym. Najmłodszy reprezentant klubu Kamil Bojarski wywalczył nowe rekordy życiowe.