Tymbark Czerwonka najlepszy

Tomasz Szymborski
Zwycięzcy turnieju - piłkarze Tymbark Czerwonka.
Zwycięzcy turnieju - piłkarze Tymbark Czerwonka. T. Szymborski
Przy zmiennych warunkach pogodowych na boisku szkolnym przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II został rozegrany turniej piłki nożnej drużyn siedmioosobowych w kategorii open o puchar wójta gminy Czerwonka.

W zawodach wzięło udział dwanaście drużyn z powiatu makowskiego m.in. FC Allmax Różan, MKS Soje, GKS Czerwonka, Specjaliści i Trebor (obie drużyny z Makowa Mazowieckiego), Króle Obłudzińskie oraz Tymbark Czerwonka. Zespoły zostały podzielone na cztery grupy po trzy drużyny i rywalizowały ze sobą systemem "każdy z każdym".

Z każdej z grup do dalszych gier awansowały po dwie najlepsze ekipy i tym samym tworzyły pary ćwierćfinałowe. Tam, przy rozstrzygnięciu dwóch z czterech meczów potrzebna była dogrywka, a w jednym byliśmy świadkami konkursu rzutów karnych. W pierwszym półfinale zmierzyły się dwie drużyny z Makowa Mazowieckiego, zaś w drugim dwie z Czerwonki. Po jednostronnych pojedynkach występ w finale zagwarantowali sobie Specjaliści i Tymbark Czerwonka, zaś w meczu o trzecie miejsce zagrali Trebor z GKS-em Czerwonka. Najpierw odbył się mecz o trzecie miejsce, w którym GKS Czerwonka minutę przed końcem regulaminowego czasu gry zdobył zwycięską bramkę i pokonał Trebor 2:1. Licznie zgromadzeni sympatycy piłki nożnej czekali na najważniejszy mecz tego popołudnia. Na murawie pojawili się Specjaliści oraz Tymbark Czerwonka. Gospodarze pokonali po dogrywce gości 2:1, po pięknym strzale Michała Grochowskiego zza połowy boiska oraz bramce tuż przed końcem meczu Marcina Grochowskiego.

Mecze decydujące o poszczególnych miejscach, ćwierćfinały: Tajfun Gąsewo - Trebor 2:4, FC Allmax Różan - Specjaliści 2:2 k. 4:5, Tymbark Czerwonka - MKS Soje 1:1, d. 2:1, GKS Czerwonka - Króle Obłudzińskie 0:0 d. 2:0. Półfinały: Trebor - Specjaliści 2:4, Tymbark - GKS Czerwonka 3:1. Mecz o trzecie miejsce: Trebor - GKS Czerwonka 1:2. Finał: Specjaliści - Tymbark Czerwonka 0:0 d. 0:2.