Trudna przeprawa Pekpolu z outsiderem ze Świdnika. Zobacz zdjęcia i wideo

To było bardzo trudne spotkanie dla naszych siatkarzy.
To było bardzo trudne spotkanie dla naszych siatkarzy. A. Dobkowski
Siatkarze ostrołęckiego Pekpolu w starciu 12. kolejki I ligi pokonali Avię Świdnik 3:1. Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca bardzo dobrze rozpoczęli środowe starcie, ale w dalszej części meczu popełniali sporo błędów.

Pekpol Ostrołęka - Avia Świdnik

Pierwszego seta biało-czerwoni wygrali 25:15 i kibice byli przekonani, że będzie to spotkanie, które rozstrzygnie się w trzech setach. W kolejnej odsłonie meczu do głosu nieoczekiwanie doszli goście i wygrali 25:20. W efekcie wyrównali stan spotkania na 1:1 i powrócili do walki o zwycięstwo.

W trzeciej partii przeważali goście, ale Pekpol potrafił w końcówce seta dogonić rywali i miał piłkę setową przy stanie 24:23. Niestety nasi siatkarze nie wykorzystali nie tylko piłki setowej, ale po błędach oddali rywalom dwa punkty. Goście nie skorzystali jednak z prezentu i ostatecznie z wygranej cieszyli się gospodarze 27:25.

W czwartym secie poza kiepskim początkiem seta, zdecydowaną przewagę mieli podopieczni trenera Andrzeja Dudźca i wygrali 25:19. W efekcie zdobyli komplet punktów i po raz kolejny awansowali w ligowej tabeli I ligi. MVP środowego starcia został wybrany przyjmujący Pekpolu - Grzegorz Białek.

Już w sobotę, 6 grudnia biało-czerwonych czeka kolejne ligowe starcie. Tym razem na wyjeździe zagramy z Caro Rzeczyca, przedostatnim zespołem rozgrywek I ligi.

Pekpol Ostrołęka - Avia Świdnik 3:1 (25:15, 20:25, 27:25, 25:19)