Trampkarze młodsi Ostrovi z mistrzostwem i awansem (zdjęcia)

P. Nowak
Bramka najskuteczniejszego strzelca Ostrovi Mateusza Malca (z lewej) okazała się być na wagę mistrzostwa. P. Nowak
Trampkarze młodsi Klubu Sportowego Ostrovia zdobyli mistrzostwo ciechanowsko-ostrołęckiej ligi okręgowej i awansowali do ligi mazowieckiej. Sukces ten zapewnili sobie w ostatnim meczu sezonu, pokonując skromnie wicelidera MKS Przasnysz 1:0.
Mecz LO trampkarzy mlodszych: KS Ostrovia - MKS Przasnysz

Mecz LO trampkarzy młodszych: KS Ostrovia - MKS Przasnysz

Przed meczem rozgrywanym w piątkowe popołudnie, 20 maja, w Ostrowi to podopieczni Karola Dmochowskiego byli w lepszej sytuacji, bowiem do mistrzostwa potrzebowali tylko 1 punktu. Mimo to nie zamierzali grać na remis i już w 5. minucie poważnie zagrozili bramce gości. Piłka odbiła się jednak tylko od słupka i rezultat nie uległ zmianie. Żadna z drużyn nie chciała się zbytnio odkryć i kolejne minuty upływały przede wszystkim na walce w środku pola. Około 25 minuty gospodarze podkręcili nieco tempo i kilkukrotnie zmusili Przasnyszan do rozpaczliwej obrony. Nadal jednak nie potrafili umieścić futbolówki w siatce. Tuż przed przerwą to goście groźnie uderzyli na bramkę, ale świetną paradą popisał się Podbielski. Kilka minut wcześniej szczęście było również po jego stronie, kiedy piłka uderzyła w poprzeczkę.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla Ostrovi. Prawą stroną do linii końcowej popędził Damian Jaworowski, wycofał piłkę na 12. metr do kapitana Mateusza Malca, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce. Chwilę później "kaesiacy" wyszli w przewadze z kontratakiem, ale uderzenie Łukasza Kośnika zablokowali obrońcy. Z biegiem czasu przyjezdni zaczynali coraz groźniej atakować, ale ich ofensywa nie przyniosła skutku. Ostrovia natomiast jeszcze kilkukrotnie kontrowała, ale brakowało skuteczności i kolejne gole już nie padły. Nie umniejszyło to radości jaka zapanowała po końcowym gwizdku w zespole lidera i świeżo upieczonego mistrza ligi okręgowej, który w kolejnym sezonie zagra już w lidze mazowieckiej trampkarzy.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - MKS Przasnysz 1:0 (0:0)
Bramka: Malec Mateusz (40.)