MKTG SR - pasek na kartach artykułów

TOP 9 kierunków studiów, które warto rozważyć w 2024 roku. Pozostań atrakcyjny na rynku pracy. Wybór jest duży i nie chodzi tylko o AI

Barbara Wesoła
Barbara Wesoła
Planujesz pierwsze lub kolejne studia? Być może zmianę kariery? Upewnij się, że idziesz w przyszłościowym kierunku.
Planujesz pierwsze lub kolejne studia? Być może zmianę kariery? Upewnij się, że idziesz w przyszłościowym kierunku. Unsplash
Co warto studiować w 2024 roku? Zmiany na rynku pracy są dynamiczne i nieustannie kształtowane przez postęp technologiczny oraz globalne wydarzenia. Dla studentów pokolenia Z wybór odpowiedniego kierunku studiów może zaważyć na karierze i satysfakcji zawodowej. Jednak nie tylko wybór studiów jest kluczowy, ale zmiana podejścia do edukacji i otwarcie się na to, co nowe. Oto przyszłościowe obszary, w których warto się kształcić już w 2024 roku. Wśród nich nie tylko AI.

Spis treści

Kierunki studiów, które warto podjąć w 2024 roku

Jak czytamy w Forbes, wpływ przełomowych technologii (szczególnie sztucznej inteligencji) będzie odczuwany bardziej niż kiedykolwiek, gdyż tempo adaptacji rozwiązań AI w codziennym życiu i w pracy przyspiesza. Ta fala cyfryzacji i transformacji będzie miała wpływ na wszystkich, nawet tych spoza branż wysokich technologii i roli skoncentrowanych na technologii, gdzie to już norma.

Warto, aby nie zabrakło wśród nas specjalistów, którzy tworzą narzędzia AI, ale także rozumieją ich wpływ na rynek pracy, czy edukację, a także potrafią zdiagnozować problemy, które nowe technologie mogą rozwiązać i jednocześnie przewidywać i reagować na potencjalne negatywne konsekwencje.

Dlatego nie dziwi fakt, że AI i Data Sience jest jednym z kluczowych i przyszłościowych kierunków studiów, które warto rozważyć, planując swoją karierę naukową i zawodową. Jednak tych przyszłościowych obszarów jest więcej. Zobacz, co warto studiować w przyszłym roku.

Eksperci Antal, zajmujący się na co dzień rekrutacją, przyjrzeli się dziesięciu najbardziej obiecującym kierunkom studiów w 2024 roku, które gwarantują nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie, ale także ciekawe i dynamiczne możliwości rozwoju zawodowego. Wśród nich nie tylko kierunki związane z AI.

Nie uciekniemy od zmian, które już się dokonują

W 2024 roku możemy spodziewać się dalszego rozwoju wielu trendów, które kształtują nasze życie zawodowe w ostatnich latach. Warto jednak pamiętać, że w tempie dzisiejszych zmian edukacja nie może być już postrzegana jako proces, który przechodzimy raz, aby wyposażyć się w umiejętności na całe życie.

Rynek pracy będzie wymagać, abyśmy brali udział w ciągłym szkoleniu i utrzymywali nasze kompetencje aktualne i adekwatne do m.in. rozwoju nowych technologii, zwłaszcza tych związanych z danymi i sztuczną inteligencją. Różnorodne możliwości głównie skoncentrowane będą na uczeniu online i, jak sugeruje magazyn Forbes, dostępne dla tych, którzy chcą podjąć inicjatywę i upewnić się, że są osobiście przygotowani na przyszłość.

Przynajmniej na razie wszyscy posiadamy supermoc, której sztuczna inteligencja nie może pojąć. To empatia, krytyczne myślenie i niekończąca się zdolność do kreowania i tworzenia. I dlatego akceptowanie nowych technologii i wiedza o tym, jak rozwiązania AI mogą poprawić naszą pracę (np. pozostawić więcej miejsca na pracę twórczą) i jak ją rozważnie wdrażać w różne obszary życia, jest kluczowe, jeśli chcemy pozostać atrakcyjni na rynku pracy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki