Ten mecz przeszedł do historii tenisa ziemnego w regionie!

Adam Styła wygrał drugie zawody w cyklu Turnieju Czterech Miast i objął fotel lidera. A. Dobkowski
Trzy godziny i czterdzieści minut trwał finał kolejnych zawodów zaliczanych do cyklu Turnieju Czterech Miast.

Na kortach w Zambrowie pierwsze zwycięstwo w tegorocznej odsłonie zawodów zapisał na swoim koncie Adam Styła, który pod nieobecność Jordana Czapskiego był zdecydowanym faworytem turnieju. W ćwierćfinale gładko pokonał Wojciecha Liska z Białegostoku 6:1, 6:3. W półfinale okazał się lepszy od Krzysztofa Bułkowskiego 6:1, 6:2.

W finale jednak zagrał z bardzo dobrze dysponowanym Karolem Dyszkiewiczem z Białegostoku. Pojawiający się najczęściej na turniejach w Zambrowie, Wyszkowie i Ostrowi Mazowieckiej zawodnik pokazał, że w tym sezonie będzie bardzo mocnym rywalem dla całej czołówki. Po pierwszym przegranym sezonie 2:6, w kolejnym zrewanżował się łomżaninowi wygrywając 6:2. W trzeciej decydującej partii lepszy okazał się jednak Adam Styła, pokonując tenisistę z Białegostoku 6:1.

Spotkanie trwało w sumie trzy godziny i czterdzieści minut i było najdłuższym meczem w dziewięcioletniej historii Turnieju Czterech Miast. Adam Styła, dzięki wygranej awansował na pozycję lidera rankingu. Pod nieobecność w zawodach ostrołęczan na pocieszenie pozostaje fakt, iż łomżanin jest członkiem Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego.

- Jestem zadowolony z mojej postawy w tym turnieju i odniesionego zwycięstwa na kortach w Zambrowie - podkreślał po zawodach Adam Styła. - Do finału wygrywałem niezwykle pewnie i nie miałem problemów z odnoszeniem zwycięstw. Karol Dyszkiewicz po raz kolejny okazał się bardzo wymagającym rywalem. Po pierwszym secie rywal poprosił o przerwę, którą ja źle wykorzystałem i przegrałem drugą partię. W trzeciej odsłonie meczu wróciłem jednak już do gry na swoim poziomie.