MKTG SR - pasek na kartach artykułów

TAURON sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Radosław Piesiewicz: Systemowa zmiana finansowania i rozwoju polskiego sport

Zbigniew Czyż
Zbigniew Czyż
Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON (od lewej) i Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON (od lewej) i Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Piotr Nowak / PAP
TAURON został Sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Beneficjantami umowy będą także związki sportowe, instytucje oraz rozgrywki ligowe. Rozpoczęliśmy proces systemowej zmiany finansowania i rozwoju polskiego sportu - powiedział Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Na mocy umowy TAURON zostanie Sponsorem Strategicznym Polskiego Związku Gimnastycznego, Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich i Aeroklubu Polskiego; równocześnie Sponsorem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie oraz Sponsorem Tytularnym Polskiej Hokej Ligi i Polskiej Ligi Hokeja Kobiet.

Systemowa zmiana finansowania i rozwoju polskiego sportu

– Rozpoczęliśmy proces systemowej zmiany finansowania i rozwoju polskiego sportu. Cieszę się ogromnie, że Tauron dołącza do Rodziny Olimpijskiej. Jestem przekonany, że wspólnie wesprzemy budowę potęgi takich związków, jak Polski Związek Gimnastyczny, Polski Związek Sportów Wrotkarskich, Aeroklubu Polskiego oraz ligi i Związku Hokeja na Lodzie. Dziękuję za zaufanie zarządowi spółki i witam Tauron wśród partnerów Polskiego Komitetu Olimpijskiego – powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Umowa z PKOl obowiązywać będzie w latach 2023-2027.

– Polski Komitet Olimpijski to kluczowa instytucja dla polskiego sportu, stanowiąca o jego sile podczas najważniejszych dla każdego sportowca zawodów, czyli igrzysk olimpijskich. Liczymy, że nasi sportowcy na olimpijskich arenach w Paryżu nawiążą do wielkich sukcesów polskiego sportu, a liczba medali, w tym tych najcenniejszych przebije Tokio, czy Atlantę. Już teraz trzymamy kciuki za naszych reprezentantów życzymy spokojnych przygotowań i spokojnej głowy przy zdobywaniu minimum olimpijskiego – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

"Mam nadzieję, że hokej będzie się rozwijał szybciej i lepiej

– Współpraca z PKOl zakłada wsparcie tak tradycyjnych dyscyplin olimpijskich, jak również tych niezwykle widowiskowych, posiadających wiernych fanów, szczególnie wśród ludzi młodych. Chcemy pomóc w przygotowaniu naszych sportowców do najważniejszych imprez gimnastycznych, hokejowych czy wrotkarskich – wyjaśnia Paweł Szczeszek. – Dzięki nawiązanej dziś współpracy znacznie poszerzamy zakres naszego zaangażowania w polski sport. Szczególnie dumny jestem, że w ramach współpracy z PKOl udało się nawiązać tak bliską współpracę z hokejem, który jest tak bardzo popularny na południu Polski. Mam nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu hokej będzie rozwijał się w naszym kraju szybciej i lepiej – dodał Paweł Szczeszek, Prezes TAURONA.

W ramach umowy sponsorskiej TAURON otrzymał m.in. prawa do używania tytułów: „Sponsora Olimpijskiej Reprezentacji Polski na Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024”, „Sponsora Młodzieżowej Reprezentacji Polski na Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Gangwon 2024”, „Sponsora Polskiego Komitetu Olimpijskiego” oraz „Sponsora Polskiego Ruchu Olimpijskiego”.

– Zawsze zachęcam, aby wspierać sportową młodzież i mocno w nią inwestować. Bardzo dziękuję Prezesowi Pawłowi Szczeszkowi za zaufanie w wizję Prezesa Piesiewicza systemowego pozyskiwania środków finansowych przy wsparciu i pomocy PKOl. Wierzę, że dzięki takim firmom jak TAURON nasi sportowcy już w niedługim czasie będą przywozić wiele medali z najważniejszych imprez. Dziękuję także Prezesowi Radosławowi Piesiewiczowi, że spełnia swoje zapowiedzi oraz obietnice, dzięki którym do Polskiej Rodziny Olimpijskiej dołącza kolejny czempion – Grupa TAURON – powiedział Tomasz Poręba, Wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Leszek Blanik: Polska gimnastyka czekała na ten dzień latami

W konferencji uczestniczyli także przedstawiciele instytucji sportowych, które uzyskali wsparcie TAURONA: Leszek Blanik (Prezes Polskiego Związku Gimnastycznego):

– Polska gimnastyka na ten dzień czekała latami i jest to swego rodzaju spełnienie naszych marzeń i oczekiwań całego środowiska gimnastycznego. Bardzo serdecznie dziękuję Prezesowi Piesiewiczowi, że nie tylko dotrzymuje słowa, ale widzi i wyrównuje szanse poszczególnych związków sportowych. To jest bardzo ważne, że takim podmiotem, który pomaga nie tylko tym mocnym federacjom, ale i tym mniejszym jest właśnie Polski Komitet Olimpijski. Chylę czoła i bardzo dziękuję Prezesowi Pawłowi Szczeszkowi za to, że TAURON zechciał wziąć pod skrzydła środowisko gimnastyczne. To dla nas wielki honor i ambicja żeby nie zawieźć - powiedział Leszek Blanik, prezes Polskiego Związku Gimnastycznego.

– Wielkie brawa dla Prezesa Radosława Piesiewicza za to, że przez trzy miesiące działalności wszystko rozwija się w ogromnym tempie. Dziękuję także Prezesowi Pawłowi Szczeszkowi za to wsparcie. Nasi hokeiści osiągnęli niedawno niewyobrażalny sukces i są w wąskim gronie elitarnych zespołów na świecie. W lutym przyszłego roku w Polsce odbędzie się turniej prekwalifikacyjny do zimowych igrzysk olimpijskich w 2026. To nie jest łatwa sprawa, bo w elicie jest 16 zespołów, a kwalifikacje może uzyskać 12 drużyn. Będziemy o to walczyć na przepięknym obiekcie w Sosnowcu. Nasze panie natomiast są blisko, bo damski hokej od 10 lat prężnie się rozwija w Polsce. Nasza reprezentacja kobiet zakwalifikowała się do ostatniego etapu kwalifikacji olimpijskich i wszystko przed nimi - powiedział Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Grupa TAURON to jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największy dystrybutor energii elektrycznej. Koncern dostarcza energię do ponad 5,5 miliona klientów. Od czterech lat firma prowadzi Zielony Zwrot, który oznacza głęboką transformację w kierunku odnawialnych źródeł energii poprzez inwestycje w farmy wiatrowe i elektrownie fotowoltaiczne.

Grupa aktualnie dysponuje jedenastoma farmami wiatrowymi, w których energię elektryczną wytwarza 200 turbin wiatrowych, trzema elektrowniami fotowoltaicznymi oraz 34 wodnymi.

Do 2030 roku TAURON zakłada sześciokrotne zwiększenie mocy zainstalowanej w odnawialnych źródłach energii oraz ograniczenie emisyjności o prawie 80 proc. Grupa TAURON angażuje się w szereg przedsięwzięć na rzecz otoczenia, takich jak działalność edukacyjna i charytatywna. Jest sponsorem ważnych wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Źródło: PKOl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: TAURON sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Radosław Piesiewicz: Systemowa zmiana finansowania i rozwoju polskiego sport - Portal i.pl

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki