Sztangistki UOLKA najlepsze na Mazowszu! Sztangiści na drugim miejscu

Paweł Nowak
Młodzi sztangiści dołożyli kolejne medale i puchary do swoich i tak już bogatych kolekcji. Fot. Paweł Nowak
Podopieczni Zygmunta Klepackiego po raz kolejny świetnie spisali się na Mistrzostwach Mazowsza, tym razem Juniorów do 17 lat. Z imprezy rozgrywanej 25 września w Sokołowie Podlaskiem przywieźli 10 medali oraz mistrzostwo i wicemistrzostwo w klasyfikacjach drużynowych.

Uczniowski Ostrowski Ludowy Klub Atletyczny reprezentowało 8 dziewcząt oraz 7 chłopców, którzy przegrali w rywalizacji zespołowej z Mazovią Ciechanów. Łupem Ostrowian padło aż 5 złotych krążków, 3 srebrne oraz 2 brązowe. Wart odnotowania jest fakt, że w zawodach tych startowała duża grupa młodych zawodników, którzy przez jeszcze kilka lat będą mogli występować w tej kategorii. Szczególnie dobrze poradzili sobie Paweł Brylak i Kinga Kaczmarczyk - 13-latkie, którzy uplasowali się na pierwszym i drugim miejscu.
W klasyfikacji Sinclair Milena Kruczyńska i Anna Krystman zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce, zaś Dominik Mikołajczyk uplasował się na trzeciej pozycji.

Już za dwa tygodnie 17-latków czeka znacznie większe wyzwanie. W Ciechanowie wystartują bowiem w Mistrzostwach Polski Juniorów i kilkoro z nich na pewno będzie walczyć o najwyższy stopień podium.

Wyniki uzyskane przez zawodników UOLKA na Mistrzostwach Mazowsza Juniorów do lat 17: