Sztafetowa walka w przełajach. Zobacz zdjęcia i wideo

Zawodniczki SP 1 Ostrołęka złote medale wywalczyły w składzie: Amelia Zalewska, Wiktoria Żyłka, Alicja Prusińska, Alicja Nikodemska, Sara Tercjak, Julia Runo, Zuzanna Parzych, Klaudia Opęchowska, Nikola Krukowska, Karolina Berkowska oraz Zuzanna Arcichowska i Oliwia Krukowska. Opiekunem zespołu była Ewa Bałdyga. A. Dobkowski
Blisko pół tysiąca młodych lekkoatletów walczyło o medale i kwalifikacje do finałów międzypowiatowych w sztafetowych biegach przełajowych. Organizatorów rozczarowała większość szkół z miasta, która mimo wcześniejszych zgłoszeń nie przystąpiła do rywalizacji w zawodach.

Ze względu na niższą frekwencją biegi z udziałem szkół z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego zostały połączone, ale awans uzyskały po dwie najlepsze szkoły z każdej kategorii. Dziewczęta ze szkół podstawowych rywalizowały na dystansie 10 x 800 metrów. Pewnie zwyciężyły zawodniczki z SP Olszewo-Borki z czasem 37:04. Drugie finiszowały reprezentantki SP Myszyniec z czasem 37:25 również kwalifikując się do finałów międzypowiatowych. Ze szkół z miasta najlepsze okazały się zawodniczki SP 1 Ostrołęka z czasem 40:52, przed SP 2 Ostrołęka - 44:06.

W rywalizacji chłopców ze szkół podstawowych na dystansie 10 x 800 metrów najlepsza okazała się SP Olszewo-Borki z czasem 34:35, wyprzedzając SP Kadzidło 35:14. W finałach międzypowiatowych wystąpią również zawodnicy SP 1 Ostrołęka - 38:41, którzy jako jedyni ze szkół z miasta stawili się na starcie biegu.

W gronie dziewcząt z gimnazjum na trasie 10 x 800 metrów zwyciężyły zawodniczki Olszewo-Borek z wynikiem 34:25. Na drugim miejscu finiszowały lekkoatletki z Myszyńca z wynikiem 34:36. Najlepszą sztafetą z miasta okazała się drużyna z Gimnazjum nr 1 z czasem 36:14, przed Gimnazjum 4 Ostrołęka - 38:40. W gronie chłopców na dystansie 10 x 1000 metrów wygrali reprezentanci Gimnazjum z Myszyńca z czasem - 33:03, przed Gimnazjum Czerwin - 33:45. W gronie szkół z miasta do rywalizacji przystąpili tylko zawodnicy Gimnazjum nr 3 Ostrołęka, którym pokonanie trasy zajęło 35:14.