MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy: natarcia wrogich wojsk odparte. Rejon Wuhłehirskiej Elektrowni Cieplnej bezpieczny

Piotr Kobyliński
Piotr Kobyliński
PAP
PAP
Siły Obronne Ukrainy powodują straty wroga na wszystkich kierunkach
Siły Obronne Ukrainy powodują straty wroga na wszystkich kierunkach fot: facebook.com/GeneralStaff.ua
W sobotę wieczorem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że siłom ukraińskim udało się powstrzymać rosyjską ofensywę w rejonie miejscowości Werchniokamjanske na wschód od Siewierska, jak i atak na Wuhłehirską Elektrownię Cieplną na południowy wschód od Bachmutu.

Wojska rosyjskie ponownie próbowały szturmować teren Wuhłehirskiej Elektrowni Cieplnej w Switłodarsku z różnych kierunków, jednak bezskutecznie i ze stratami – powiadomił sztab w komunikacie na Facebooku.

Dowództwo dodaje, że Siły Obronne Ukrainy powodują straty wroga na wszystkich kierunkach, w których trwają walki i są gotowe na wszelkie zmiany w środowisku operacyjnym. W komunikacie czytamy też, że w jednostkach rosyjskich wojsk okupacyjnych coraz częściej dochodzi do przypadków dezercji i otwartego nieposłuszeństwa wobec dowództwa.

W obwodzie donieckim przeciwnik koncentruje swoje działania na kierunkach kramatorskim, ostrzeliwując m.in. miejscowości wokół Siewierska i Bachmutu, gdzie próbuje „stworzyć sprzyjające warunki do kontynuowania ofensywy na Bachmut - twierdzi ukraiński sztab.

Rosjanie kontynuują ostrzał pozycji ukraińskich i miejscowości wzdłuż linii styczności w Donbasie, a także na południu kraju i na północ i wschód od Charkowa. Przeprowadzili również ataki lotnicze.

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki