Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła pełna wrażeń

(gd)
Dzieci z Kiełczewa w przedstawieniu "Poznajemy polskie tradycje"
Dzieci z Kiełczewa w przedstawieniu "Poznajemy polskie tradycje" Fot. Grażyna Dąbkowska
Trzy ciekawe imprezy odbyły się tuż przed świętami w szkole w Kiełczewie w gm. Małkinia. 5 kwietnia uczniowie klas pierwszej i trzeciej zaprezentowali wielkanocne przedstawienie pt. "Poznajemy polskie tradycje".

Dzieci z Kiełczewa w przedstawieniu "Poznajemy polskie tradycje"

(fot. Fot. Grażyna Dąbkowska )

Tego dnia ogłoszono też wyniki gminnego konkursu plastycznego pod hasłem "Najpiękniejsza pisanka wielkanocna", do którego przystąpiło sześć szkół z gminy. I miejsce zajęła Kinga Wujek z SP w Prostyni, II - Judyta Ber (SP w Kiełczewie) i Olga Kozłowska (SP w Orle), III - Cezary Kucharek (SP w Kiełczewie) i Patrycja Wróblewska (SP w Grądach). Wyróżnienia otrzymali: Michał Socik z SP w Daniłowie, Milena Przewoźna z SP w Orle, Paweł Strzępek z SP nr 1 w Małkini i Katarzyna Kucharek z SP w Kiełczewie. Organizatorem uroczystości w tym dniu były wychowawczynie Hanna Kiełek i Jadwiga Pisarek.
6 kwietnia był dniem ogólnogminnych potyczek ortograficznych. Pod hasłem "Gmina - moja mała Ojczyzna" odbył się konkurs ortograficzny dla szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z ośmiu szkół. Konkurs składał się z dyktanda, którego treść dotyczyła charakterystyki gminy Małkinia oraz z testu. Tytuł "Mistrza ortografii" zdobyła Ewelina Ryszewska z SP w Grądach, II miejsce przypadło Karolinie Zyśk - SP Prostyń, III - Klaudii Malec - SP nr 2 Małkinia. Konkurs został zorganizowany dzięki nauczycielce języka polskiego Barbarze Sobieskiej.
Następnym wydarzeniem szkolnym były obchody Światowego Dnia Służby Zdrowia. 7 kwietnia odbyło się spotkanie SP w Grądach, SP w Kiełczewie i SP w Prostyni z przedstawicielami służby zdrowia z terenu gminy Małkinia. Po spotkaniu zaprezentowano przedstawienie uświadamiające młodzieży zgubny wpływ alkoholu, papierosów i narkotyków. Była to swoista lekcja profilaktyki, ściśle związana z propagowanym programem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ponadto w tym dniu przeprowadzono konkurs wiedzy pt.: "Zdrowy styl życia", w którym wzięło udział 18 uczniów. W konkursie I miejsce zajęła Anna Dąbrowska z SP w Kiełczewie, II miejsce Anna Grądzka z SP w Grądach i III - Ewelina Mioduszewska z SP w Prostyni. Organizatorami i pomysłodawcami tego dnia były Aneta Mystkowska i Marianna Ducka - nauczycielki, a jednocześnie liderzy Szkolnego Programu Profilaktyki realizowanego w SP w Kiełczewie.
Nagrody książkowe: cenne encyklopedie, słowniki, lektury szkolne we wszystkich konkursach ufundował wójt Marek Kubaszewski, który objął honorowy patronat nad imprezami w Kiełczewie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki