Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studniówka Ekonomika. Maturzyści Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej bawili się w sali "Tango" w Szulborzu Wielkim 27.01.2024

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Wideo
od 7 lat
Na balu studniówkowym uczniów Zespołu Szkół nr 2 bawiło się blisko 100 maturzystów i maturzystek wraz z osobami towarzyszącymi, dyrekcją, gronem pedagogicznym i przedstawicielami rady rodziców.

Na początku uczniowie podziękowali wszystkim gościom za obecność podczas tak ważnej dla nich uroczystości oraz nauczycielom, wychowawcom i rodzicom za wsparcie. Podziękowania otrzymali również uczniowie działający w samorządzie uczniowskim, którzy zadbali o organizację studniówki.

Po powitaniu i podziękowaniach złożonych przez uczniów, kilka słów do maturzystów skierował dyrektor szkoły Bogusław Konrad:

Studniówka to ważne wydarzenie odbywające się ok. sto dni przed maturą. Jej inicjatorzy sprzed wielu dziesięcioleci uznali, że sto dni wystarczy na powtórzenie i doszlifowanie wiadomości i umiejętności niezbędnych do pomyślnego zdania egzaminów maturalnych. Dzisiejszy bal jest symbolicznym przejściem z okresu młodzieńczego w okres dorosłości. Warto zadbać, by porządnie wybawić się w tę wyjątkową noc. Nasi nauczyciele nie szczędzili sił, aby sprostać oczekiwaniom waszym i waszych rodziców. Głęboko wierzę, że oprócz wiedzy dydaktycznej przekazali wam cenne rady przydatne w dorosłym życiu. Sięgajcie po nie w chwilach radosnych - życzę, aby tych było najwięcej - jak również w chwilach trudnych, bo przecież też takie będą. O tym dobrze wiemy. Życzę, aby wszyscy zdali pomyślnie egzamin maturalny na miarę swoich oczekiwań i możliwości. W trakcie pisania egzaminu nie będziecie sami. Myślami i sercem z pewnością będą was wspierać rodzice, rodzeństwo, przyjaciele, znajomi oraz wielu nauczycieli Ekonomika (...)

Na zakończenie swojego wystąpienia dyrektor podziękował młodzieży i rodzicom za przygotowanie balu.

Po odczytaniu listu okolicznościowego od starosty i wicestarosty przez sekretarz powiatu, Ewa Suchcicka życzyła maturzystom powodzenia na egzaminie maturalnym oraz zrealizowania ich planów i marzeń. Potem głos zabrała przewodnicząca rady rodziców, Urszula Waniewska:

Gratuluję wam dzisiejszego balu, który jest coroczną tradycją wpisaną w kalendarz szkolny. To niezapomniany dzień, po latach wspominany z przyjemnością. Życzę wam drodzy maturzyści spełnienia tych najskrytszych marzeń, zrealizowania wyznaczonych celów, a dla tych którzy jeszcze nie wiedzą jaką drogę wybrać, odnalezienia tej właściwej - takiej, która przyniesie wam zadowolenie. Radzie pedagogicznej i rodzicom dziękuję za trud i serce włożone w edukację i wychowanie młodych ludzi. Tegorocznym maturzystom życzę powodzenia na egzaminach dojrzałości oraz realizacji dalszych planów edukacyjnych, a wszystkim obecnym na dzisiejszym balu życzę udanej, długiej zabawy do białego rana.

Po wszystkich wystąpieniach dyrektor Zespołu Szkól nr 2 oficjalnie otworzył bal studniówkowy Ekonomika, a po nim uczniowie - tradycyjnie - zatańczyli poloneza.

Bal studniówkowy uczniów Ekonomika odbył się w Sali Bankietowej "Tango" w Szulborzu Wielkim. W Zespole Szkół nr 2 maturę będzie zdawać ponad 100 uczniów: z trzech klas technikum i jednej klasy liceum.

W wydarzeniu, oprócz maturzystów i ich osób towarzyszących, wzięli udział m.in. sekretarz powiatu ostrowskiego Ewa Suchcicka, dyrektor szkoły Bogusław Konrad, wicedyrektor szkoły Małgorzata Grzeszczuk, przewodnicząca rady rodziców Urszula Waniewska oraz wychowawcy, nauczyciele i rodzice.

Do dyspozycji gości - oprócz muzyki - była fotobudka lustrzana i wideobudka 360.

A tak wyglądały wszystkie studniówki 2024 w powiecie ostrowskim:

Studniówka Ekonomika. Maturzyści Zespołu Szkół nr 2 w Ostrow...

Studniówka Rubinka w Maciejowej Chacie. 13.01.2024 maturzyśc...

Studniówka Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini G...

Studniówka ZS CKR w Starym Lubiejewie. Maturzyści bawili się...

Studniówka Kopernika. Maturzyści LO w Ostrowi Mazowieckiej b...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki