MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Straż Graniczna zatrzymała obywatela Białorusi. Mężczyzna próbował wwieźć do Polski 14 obywateli Iranu

OPRAC.:
Mateusz Zbroja
Mateusz Zbroja
Straż Graniczna poinformowała, że zatrzymany został obywatel Białorusi, który próbował nielegalnie wwieźć z Litwy do Polski 14-stu obywateli Iranu.
Straż Graniczna poinformowała, że zatrzymany został obywatel Białorusi, który próbował nielegalnie wwieźć z Litwy do Polski 14-stu obywateli Iranu. Fot. Twitter/Straż Graniczna
Straż Graniczna poinformowała za pośrednictwem Twittera, że zatrzymała obywatela Białorusi, który próbował wwieźć na terytorium Polski z Litwy 14 obywateli Iranu. "Mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski, a na Litwę dostali się nielegalnie z Białorusi" - podała na Twitterze Straż Graniczna.

Wiózł w busie Irańczyków

"Funkcjonariusze SG zatrzymali ob. Białorusi, który wiózł w busie 14 ob. Iranu. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski, a na Litwę dostali się nielegalnie z Białorusi" - możemy przeczytać na Twitterowym profilu Straży Granicznej.

Podano również, że w tym roku na odcinku z Litwą zatrzymano 114 przemytników (w 2021- 53) i 539 imigrantów (w 2021 - 168).

Ilu nielegalnych imigrantów próbowało dostać się z Białorusi do Polski ostatniej doby?

Jak poinformowała Straż Graniczna, kolejnych 60 migrantów próbowało w środę dostać się nielegalnie do Polski z terytorium Białorusi.

SG poinformowała również, że poza mężczyzną, który wiózł w busie Irańczyków zatrzymano sześć osób, które przewoziły migrantów. Wymieniono jedynie, że zatrzymani to dwie osoby z Ukrainy, kolejne dwie osoby z Białorusi. Łącznie przemytnicy mieli przewozić 15 migrantów: siedmiu Irańczyków, czterech Egipcjan, trzech Jemeńczyków i Etiopczyka.

Wiózł w busie Irańczyków. Kiedy będzie gotowa zapora elektroniczna?

Po zbudowaniu stalowego ogrodzenia na granicy, prowadzone są jeszcze prace związane z uruchomieniem tzw. bariery elektronicznej. Pierwsze jej kilometry mają być gotowe na przełomie września i października. Pełne uruchomienie systemu złożonego m.in. z sieci detektorów i kamer wraz z Centrum Nadzoru w Białymstoku, do którego będą trafiać sygnały z urządzeń na granicy, planowane jest na listopad-grudzień.

Od 1 lipca obowiązuje w Podlaskiem – wydany przez wojewodę – zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość mniejszą niż 200 metrów. Z wnioskiem o jego wprowadzenie wystąpił komendant Podlaskiego Oddziału SG. Zakaz obowiązuje do końca listopada w całym województwie, z wyjątkiem odcinków granicy przebiegających na rzekach.

Źródło: Twitter Straż Graniczna/PAP

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Straż Graniczna zatrzymała obywatela Białorusi. Mężczyzna próbował wwieźć do Polski 14 obywateli Iranu - Portal i.pl

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki