Stacja nie do zatrzymania! (wyniki, zdjęcia)

Sebastian Wojciechowski sprawił sobie świetny prezent urodzinowy strzelając w niedzielnym meczu 4 gole. Fot. Paweł Nowak
Przy pięknej, słonecznej pogodzie rozegrano piątą kolejkę Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Gorące słońce tak natchnęło piłkarzy Stacji, że pokonali B.D. Art. aż 7:0 i korzystając z nieobecności Elektro-Instalu, objęli fotel lidera z niezwykłym bilansem bramek 22:0!
5. kolejka ostrowskiej ALPN

Bohaterem spotkania został Sebastian Wojciechowski, który czterokrotnie trafiał do siatki rywali. W spotkaniu jednak przede wszystkim zawiodła drużyna z Kańkowa, która na początku sezonu imponowała formą, zaś tym razem była tylko tłem dla świetnie dysponowanych rywali.

Kolejnym bohaterem kolejki można uznać Adama Suchtę z Orza Kosewo. Jego drużyna do przerwy remisowała 2:2 z Canexpolem. Po zmianie stron padły kolejne dwa gole, ale remis 3:3 nikogo nie satysfakcjonował. Pojawienie się w tym momencie najskuteczniejszego gracza Kosewa zaowocowało hat-trickiem i pierwszym w lidze zwycięstwem Orza.

Zacięty przebieg miało pierwsze spotkanie kolejki. Ani Schneider, ani "Wojskowi" długo nie potrafili pokonać bramkarzy. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, Artur Żelakiewicz znalazł w końcu drogę do bramki i zapewnił swojej drużynie 3 punkty.

Wynik bezbramkowy długo utrzymywał się również w potyczce Rocha Jasienica z Sokołem/Forte. Błękitno-żółci grali zbyt nerwowo i niedokładnie pod bramką rywali, przez co wygrali jedynie trzema golami, ale dzięki temu zwycięstwu powrócili w tabeli na trzecie miejsce.

W ostatnim tego dnia meczu grająca w osłabieniu przez pierwszą połowę, a już w drugiej w pełnym składzie jednak bez rezerwowych "Komunalka", nie zdołała stawić czoła Pierrotowi, który jeszcze w pierwszej połowie zapewnił sobie zwycięstwo.

Za tydzień rozegrana zostanie ostatnia kolejka rundy wiosennej.