MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spotkanie noworoczne organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Andrzejewo. Spotkanie odbyło się 27.01.2024

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
W dniu 27 stycznia 2024 roku w świetlicy wiejskiej w Królach Dużych odbyło się spotkanie noworoczne organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Andrzejewo.

Organizatorem spotkania była wójt gminy Andrzejewo Beata Ponichtera. W wydarzeniu wzięły udział organizacje pozarządowe wśród których znaleźli się przedstawiciele KGW: Zaręby-Warchoły, Stara Ruskołęka, Króle Duże, Króle Małe, Gołębie-Leśniewo, Ołdaki-Polonia, Przeździecko-Grzymki, Zaręby-Bolędy, a także Klub Seniora z Andrzejewa, Towarzystwa Rozwoju Ziemi Andrzejewskiej oraz Rycerze Kolumba.

Wśród przybyłych gości byli: radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Mirosław Augustyniak, wicestarosta ostrowski - Józef Rostkowski, ks. prob. parafii Jasienica – Piotr Kapelański, ks. prob. parafii Andrzejewo - Jerzy Kruszewski, radny powiatu ostrowskiego – Zbigniew Kamiński, wójt gminy Wąsewo – Rafał Kowalczyk, zastępca komendanta PSP w Ostrowi Mazowieckiej – Leszek Falbowski oraz brygadier PSP – Krzysztof Gałązka, prezes GKS Andrzejewo oraz Gminnej Spółki Wodnej – Marek Raciński, Michał Perzyna, dyrektor Szkoły Podstawowej w Andrzejewie - Wojciech Strzeszewski, radni oraz sołtysi z terenu gminy Andrzejewo, a także pracownicy Urzędu Gminy.

Na początku spotkania wójt gminy Andrzejewo Beata Ponichtera powitała wszystkich gości i podziękowała za liczne przybycie. Po przemówieniach i części oficjalnej, odbyła się druga część spotkania, m.in. konkurs muzyczny, konkurs sprawnościowy – obieranie ziemniaków na czas oraz rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego dla KGW. Do każdego z nich została powoływana komisja, która wyłaniała zwycięzców.

Jako pierwszy został rozstrzygnięty konkurs kulinarny w dwóch kategoriach: na słodko oraz na słono. Udział w nim wzięło 8 Kół Gospodyń Wiejskich. Zadaniem 5-osobowego jury była degustacja każdej potrawy oraz dokonanie wyboru, która z nich jest najlepsza.

Wyniki:

W kategorii dania na słodko zwyciężyły koła:
1. KGW Przeździecko-Grzymki,
2. KGW Króle Małe,
3. KGW Stara Ruskołęka.

W kategorii dania na słono zwycięzcami okazały się koła:
1. KGW Króle Duże,
2. KGW Zaręby- Bolędy,
3. KGW ,,Gołąbianki” Gołębie-Leśniewo.

Podczas uroczystości organizator przewidział konkurs sprawnościowy, polegający na obieraniu ziemniaków na czas. Liczyła się nie tylko ilość ziemniaków lecz również staranność wykonywanej czynności.

Zwycięzcami w konkursie sprawnościowym zostali:
I miejsce – Krystyna Bobrowska,
II miejsce – Justyna Pryczyńska,
III miejsce – Tadeusz Wojciechowski.

Ostatnią zabawą był konkurs muzyczny. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie utworu o dowolnym repertuarze. Uczestnicy mogli wykazać się pięknym głosem oraz muzykalnością w swojej ulubionej piosence. Była to zabawa integracyjna połączona z nutką rywalizacji.

Zwycięzcy konkursu muzycznego zostali:
I miejsce na równi zajęły 2 zespoły: ,,Królewskie Inspiracje” z Króli Dużych oraz ,,ECHO” z m. Zaręby-Warchoły
II miejsce na równi zajęły: duet Teresy Litwy i Danuty Mrozowskiej z Koła Gospodyń Wiejskich z Ołdak-Polonii
III miejsce na równi zajęli: panie z KGW ,,Gołąbianki” - Gołębie-Leśniewo oraz Tadeusz Wojciechowski i Stefan Żelaźnicki.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w każdym z konkursów otrzymali upominki i podziękowania za odwagę oraz zaangażowanie, a zwycięzcy – nagrody. Po zakończeniu zabaw i konkurencji nadszedł czas na integrację i taniec, który był możliwy dzięki Dj-owi - Cezaremu Rostkowskiemu z Małkini Górnej. Podczas imprezy była też możliwość skorzystania z Fotobudki.

Wydarzenie zostało przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Króle Duże na czele z Teresą Matys.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki