Sparingowe szlify siatkarek Nike. Zobacz zdjęcia i wideo

od 16 lat
Siatkarki Nike Ostrołęka zajęły drugie miejsce w turnieju o puchar posła Arkadiusza Czartoryskiego, który został rozegrany w hali przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach.

Drużyna do turnieju przystąpiła pod wodzą trenerów Dariusza Piersy i Tomasz Pakieły, chociaż w nadchodzącym sezonie to Dariusz Werpachowski będzie szkoleniowcem seniorek. Gospodynie w pierwszym starciu uległy zespołowi BAS Białystok 0:3 (19:25, 21:25, 22:25). W kolejnym meczu drużyna z Białegostoku pewnie pokonała 3:0 SOS Węgrów i wyjechała z Ostrołęki z pucharem za pierwsze miejsce.

W efekcie w piątkowy wieczór Nike zmierzyły się z SOS Węgrów w starciu, które decydowało o drugim miejscu w zawodach. Nasze zawodniczki wygrały 2:1 (25:11, 21:25, 25:14) i zakończyły turniej na drugiej pozycji. MVP turnieju została wybrana Justyna Kowalczyk, która pożegnała się z drużyną, bo już za kilka dni wyjeżdża na dłużej do Gdańska.

Siatkarki Nike w turnieju wystąpiły w składzie: Urszula Iwaniuk, Joanna Sobotka, Karolina Kośka, Aleksandra Mierzejewska, Klaudia Jadczak, Natalia Ossowska, Ola Piersa, Michalina Liszewska, Klaudia Chełstowska, Magdalena Wiszowata i Justyna Kowalczyk.