MKTG SR - pasek na kartach artykułów

„Solidarna Szkoła 2022”. Wśród laureatów są 2 szkoły z Ostrowi Mazowieckiej: Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 3

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Źródło: Fundacja Świętego Mikołaja
Fundacja Świętego Mikołaja wyłoniła zwycięzców konkursu „Solidarna Szkoła 2022”. W trakcie uroczystej gali, zorganizowanej w grudniu, w Pałacu w Wilanowie nagrodzono 12 szkół, które w ogólnopolskiej skali wyróżniły się swoim zaangażowaniem w zbieranie funduszy na stypendia dla utalentowanych uczniów z niezamożnych rodzin. Wśród laureatów są 2 szkoły z Ostrowi Mazowieckiej: Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 3.

Program Stypendia św. Mikołaja oraz konkurs „Solidarna Szkoła” wspierają darczyńcy indywidualni oraz firmy prywatne, które ufundowały nagrody i podarunki dla zwycięzców tegorocznego konkursu. Dzięki hojności darczyńców i zaangażowaniu szkół Fundacji Świętego Mikołaja udało się w tym roku szkolnym ufundować roczne stypendia dla aż 283 zdolnych uczniów. Stypendia św. Mikołaja trafiają do uczniów wyjątkowo zdolnych, zaangażowanych społecznie z rodzin niezamożnych i są dedykowane na rozwój ich talentów oraz pasji.

Umiejętność solidarnego pomagania sobie nawzajem w trudnych sytuacjach to piękna sprawa nie tylko przed Świętami Bożego Narodzenia, ale w każdym dniu roku! Gratulujemy całej społeczności Ostrowi Mazowieckiej zogniskowanej wokół szkół nagrodzonych w konkursie „Solidarna Szkoła 2022”

– mówiła podczas gali Antonina Grządkowska z Fundacji Świętego Mikołaja.

Dzieci i nauczyciele z nagrodzonych w konkursie szkół biorą także udział w projekcie „Śladami Marii Grzegorzewskiej w Warszawie”, dzięki czemu mają możliwość dodatkowo odwiedzenia wspólnie Warszawy.

Podczas gali konkursu „Solidarna Szkoła 2022” szkoły odebrały nagrody w czterech kategoriach:

Szkoły podstawowe w średnich i dużych miastach:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Ełku

Szkoły ponadpodstawowe w średnich i dużych miastach:
I miejsce - II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku
II miejsce - III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim
III miejsce - Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy

Szkoły podstawowe w małych miejscowościach:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Czarnej
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzemesznie im. Olimpijczyków Polskich

Szkoły ponadpodstawowe w małych miejscowościach:
I miejsce - Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie
II miejsce - II Liceum Ogólnokształcące w Końskich
III miejsce - Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie

Podczas gali konkursu „Solidarna Szkoła” spotkali się przedstawiciele najbardziej zaangażowanych społecznie szkół z różnych części Polski, które przez cały rok bardzo intensywnie włączały się w pomaganie zdolnym dzieciom z niezamożnych rodzin, w tym nauczyciele – liderzy lokalnych działań, stypendyści, wolontariusze, darczyńcy i partnerzy Fundacji Świętego Mikołaja.

Stypendyści Świętego Mikołaja to wybitnie uzdolnione dzieci, chcące rozwijać pasje i talenty, zaangażowane społecznie, z rodzin o niskich dochodach. Bez wsparcia stypendialnego nie mają możliwości rozwijania swojego potencjału.

Konkurs „Solidarna Szkoła” jest realizowany w oparciu o Stypendia św. Mikołaja, czyli program, dzięki któremu zdolna, zaangażowana społecznie młodzież z niezamożnych rodzin otrzymuje stypendia na rozwój swoich talentów. Unikalność programu polega na stworzeniu ogólnopolskiej sieci „Solidarnych Szkół”, które biorą odpowiedzialność za swoich zdolnych uczniów włączając się w zbiórkę pieniędzy na stypendia. Fundacja Świętego Mikołaja prowadzi portal stypendialny umożliwiający zarządzanie stypendiami w szkole, wspiera nauczycieli chcących przyznawać swoim uczniom stypendia poprzez stały kontakt i szkolenia, a także pomnaża zebrane lokalnie pieniądze poprzez przekazywanie dopłat do stypendiów szkołom. Finał konkursu „Solidarna Szkoła” podkreślony uroczystą galą z udziałem młodzieży i nauczycieli, to święto zorganizowane przez Fundację Świętego Mikołaja w grudniu, aby uhonorować te polskie szkoły, które w ostatnim roku wykazały się największym zaangażowaniem w pomoc swoim zdolnym uczniom z niezamożnych rodzin.

Finał konkursu „Solidarna Szkoła 2022” został rozstrzygnięty, ale projekt stypendialny Fundacji Świętego Mikołaja jest realizowany przez cały rok szkolny. Stypendia Świętego Mikołaja to ogólnopolski program, dzięki któremu zdolna, zaangażowana społecznie młodzież z niezamożnych rodzin otrzymuje stypendia na rozwój swoich talentów. Fundacja Świętego Mikołaja w ramach tego programu prowadzi portal stypendialny stypendia.mikolaj.org.pl oraz wspiera na bieżąca szkoły m.in. szkoląc koordynatorów programu stypendialnego i pomnażając zebrane lokalnie pieniądze na stypendia.

Źródło: Fundacja Świętego Mikołaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki