Sokół/Forte pierwszym liderem w ostrowskiej ALPN (zdjęcia)

Paweł Nowak
W najciekawszym spotkaniu kolejki Roch Jasienica pokonał Schneidera 2:0.
W najciekawszym spotkaniu kolejki Roch Jasienica pokonał Schneidera 2:0. Fot. Paweł Nowak
2 maja na boisku przy ul. Widnichowskiej w Ostrowi zainaugurowane zostały rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.
Pierwsza kolejka ALPN w Ostrowi

Już pierwsze niedzielne spotkanie mogło przynieść niespodziankę. Piłkarze "Komunalki" ambitnie walczyli o odrobienie jedno bramkowej straty i na kilka minut przed końcem spotkania zrealizowali cel. W samej końcówce "Elektrycy" strzelili jednak bramkę na 2:1 i to oni zgarnęli trzy punkty. Znacznie skuteczniej odrabiali straty zawodnicy beniaminka z Kosewa. Przegrywając 2:0 nie poddali się i doprowadzili do stanu 2:2. Co więcej, mogli wygrać po fatalnym błędzie bramkarza Pierrota. Golkiper naprawił jednak swój błąd à la Artur Boruc i wybił piłkę z linii bramkowej.

Kiepski debiut w rozgrywkach zanotował Canexpol. W starciu z doświadczonym Sokołem/Forte stracił 4 gole i zdołał jedynie odpowiedzieć honorowym trafieniem. Za porażkę z ubiegłego sezonu zrewanżowali się Schneiderowi piłkarze Rocha Jasienica. W pierwszej połowie obydwa zespoły grały zachowawczo i nie stworzyły zbyt wielu okazji do zdobycia gola. Po zmianie stron gra była już odważniejsza, a skuteczniejsi w konstruowaniu akcji i ich wykańczaniu byli "żółto-błękitni".

W meczu kończącym pierwszą kolejkę, grający w nowych strojach reprezentanci B.D. Artu pokonali "Wojskowych" 3:0. Trzeba jednak pochwalić Jednostkę, która grając przez całe spotkanie bez jednego zawodnika, do przerwy bezbramkowo remisowała i była nawet bliska strzelenia gola.

Pierwsza kolejka zapowiada ciekawy sezon. Jedyne zastrzeżenia można mieć jedynie do aury. Padający deszcz odstraszył bowiem kibiców i wpłynął na pogorszenie stanu boiska.