Sokół pokonał drużynę Marcina Gortata! Wygrana doda im skrzydeł

Koszykarze Sokoła odnieśli bardzo ważne zwycięstwo na starcie rozgrywek II ligi. C. Gołaś
Koszykarze ostrowskiego Sokoła od zwycięstwa rozpoczęli batalię w rozgrywkach II ligi. To bardzo ważny tryumf dla podopiecznych trenera Grzegorza Helcbergiela, którzy w poprzednim sezonie nie potrafili odnieść zwycięstwa.

W letniej przerwie w drużynie doszło do sporych zmian kadrowych. Do zespołu dołączyli doświadczeni zawodnicy m.in. Michał Wojtyński ze Znicza Pruszków, który już w pierwszym spotkaniu zaprezentował swoje nieprzeciętne umiejętności. Nowy nabytek Sokoła zdobył w sumie 31 punktów i znacznie przyczynił się do odniesionego zwycięstwa. Potrafił również zastąpił lidera zespołu Piotra Barszcza, który nie był w pełni sił, ale i tak w ciągu 27 minut gry zdobył dwanaście punktów.

- Nie mogę trenować na maksymalnym obciążeniu i kontuzja wciąż daje mi się we znaki - podkreśla Piotr Barszcz. - Być może będę musiał zrobić sobie trochę przerwy, aby noga doszła do pełnej sprawności. Cieszę się, że odnieśliśmy ważne zwycięstwo na starcie rozgrywek. Ta wygrana z pewnością doda nam skrzydeł.

Lider Sokoła Piotr Barszcz podkreśla, że po przyjściu do klubu kilku bardzo dobrych zawodników, wartość sportowa całej drużyny znacznie wzrosła. Więcej o sytuacji w Sokole tylko w kolejnym ostrowskim papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego"

ŁKS SMS MG13 Łódź - OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 74:84 (18:29, 16:20, 25:18, 15:17)

Punkty dla Sokoła: Wojtyński 31, Barszcz 12, Grudziński 11, Gałan 10, Niedbalski 7, R. Zaręba 5, Skarpetowski 4, Jaworski 4, Grejajtys 0, M. Zaręba 0, Ryfa 0.