MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sławomir Peszko i Radosław Majewski poprowadzą piłkarskie warsztaty w Połańcu i Jędrzejowie!

PS
Byli reprezentanci Polski w piłce nożnej Sławomir Peszko i Radosław Majewski poprowadzą kolejne „Piłkarskie Warsztaty z Gwiazdami”, które 28 sierpnia odbędą się w Połańcu i Jędrzejowie. W każdym z warsztatów udział weźmie udział ponad 100 dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych.

To będą kolejne odsłony warsztatów. Na początku sierpnia Peszko i Majewski prowadzili zajęcia z dziećmi w Starachowicach i Końskich.

Patronat honorowy nad „Piłkarskimi Warsztatami z Gwiazdami” objęła sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka. – Już pierwsze spotkania w Starachowicach i Końskich pokazały, jak bardzo potrzebny był ten projekt. Piłka nożna to wciąż najpopularniejsza dyscyplina sportu, nie tylko wśród kibiców, ale także wśród dzieci, które marzą o wielkiej karierze piłkarskiej. Jestem przekonana, że takie wydarzenia, jak te, które odbędą się w Jędrzejowie i Połańcu, pomogą im w realizacji tych marzeń. Cieszę się, że kolejny raz świętokrzyska młodzież będzie miała możliwość wzięcia udziału w tych wyjątkowych zajęciach i z radością wspieram to wydarzenie – mówi minister Anna Krupka.

Wydarzenia adresowane są do dzieci ze szkół podstawowych. – Pracujemy po to, żeby popularyzować piłkę wśród świętokrzyskich dziewcząt i chłopców, a przede wszystkim, by umożliwić im szansę nauki i stworzyć okazję do wspaniałego i sportowego spędzenia czasu. Jest bardzo ważne, by wyrównywać szanse dzieciom i młodzieży w dostępie do sportu i to niezależnie od statusu materialnego i społecznego ich rodziców – mówi Łukasz Korus, inicjator wydarzenia oraz doradca zarządu Enei Elektrowni Połaniec.

Zajęcia, podobnie jak w Starachowicach i Końskich, będą miały dwojaki charakter – najpierw dzieciaki wezmą udział w treningach piłkarskich, konkurencjach i animacjach, a późnej wezmą udział w mini-turnieju piłkarskim. W rolę selekcjonerów wcielą się byli reprezentanci Polski, wciąż kontynuujący swą sportową karierę, Radosław Majewski i Sławomir Peszko. Wybrane przez Majewskiego i Peszkę drużyny rozegrają pod okiem byłych gwiazd piłki nożnej mecze, a z młodymi adeptami piłki nożnej spotka się także znany youtuber piłkarski Kacper „Qesek” Misztal.

– Bardzo się cieszę, że młodzież z Jędrzejowa i okolic będzie miała okazję wziąć udział w tak ciekawych zajęciach, bo każda możliwość zainteresowania się sportem oraz poprawienia swoich umiejętności jest bardzo ważna – mówi burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek.

– Z radością będziemy gościć „Piłkarskie Warsztaty z Gwiazdami”. Jako samorząd gminy Połaniec wspieramy tego typu inicjatywy i współpracujemy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Enea Elektrownią Połaniec przy wspólnych projektach. Będzie to swoiste piłkarskie podsumowanie wakacji dla dzieci w naszym mieście – dodaje Jacek Nowak, burmistrz Połańca.

Za zapisy uczestników w poszczególnych lokalizacjach odpowiedzialni są koordynatorzy lokalni. W Jędrzejowie jest nim Dominik Buteńko a w Połańcu Maciej Witek.

Każdy z zawodników otrzyma pamiątkowe medale a także pakiet cateringowy. Dodatkowe nagrody ufundowała sieć klubów Fitness Endorfina Platinum. Cykl „Piłkarskie Warsztaty z Gwiazdami” współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Sławomir Peszko i Radosław Majewski poprowadzą piłkarskie warsztaty w Połańcu i Jędrzejowie! - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki