Siatkarki Nike bez awansu do II ligi [ZDJĘCIA]

Turniej finałowy III ligi kobiet przeszedł do historii. W Ostrołęce najbardziej cieszyły się siatkarki Płomienia Sosnowiec, które odniosły dwa zwycięstwa i awansowały do II ligi. Młode zawodniczki Nike Ostrołęka nie zawiodły - wygrały jeden mecz i zajęły drugie miejsce. Do awansu trochę zabrakło, ale władze klubu mają już ambitne plany na przyszłość.

Do rywalizacji o drugą ligę przystąpiły trzy zespoły: Nike Ostrołęka, AZS AWF Biała Podlaska i MOS Płomień Sosnowiec. Miejsce do awansu było tylko jedno, dlatego zapowiadała się niezwykle zacięta rywalizacja. Trochę zweryfikował to pierwszy dzień turnieju, w którym oba mecze toczyły się pod dyktando jednej z drużyn.

Pierwsze turniejowe spotkanie sprawiło, że hala przy ulicy Partyzantów tętniła życiem. Mecz Nike z AZS AWF Biala Podlaska ściągnął na trybuny nie tylko miłośników siatkówki, ale też władze samorządowe naszego miasta. Ostrołęczanki prowadzone przez trenerów Tomasza Pakiełę i Dariusza Werpachowskiego nie przestraszyły się rywalek i już w pierwszym secie pewnie wygrały do 18. Popisem możliwości naszej drużyny był drugi set, który został wygrany przez Nike do 9! W trzeciej partii gospodynie przypieczętowały wygraną, co oznaczało jedno: wieczorem czekał je mecz o awans z Płomieniem Sosnowiec.

Ekipa z Zagłębia Dąbrowskiego przyjechała do Ostrołęki dość mocna - w osobach nie tylko zawodniczek i całkiem licznego sztabu szkoleniowego, ale też grupy kibiców. Być może trochę zdeprymowało to gospodynie, które nie były już tym zespołem z porannego meczu. Płomień przerodził się w prawdziwy pożar i po trzech setach to rywalki cieszyły się z wygranej. Oznaczało to praktycznie koniec szans Nike na awans do II ligi.

W niedzielę MOS Płomień przypieczętował awans, wygrywając pierwszego seta w meczu z AZS AWF Biała Podlaska. To wystarczyło, choć sosnowiczanki wygrały mecz 3:1. Na parkiet polał się szampan, a radości nie było końca. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że taką samą radość obejrzymy też w wykonaniu Nike - być może już w przyszłym sezonie.

Wyniki turnieju finałowego III ligi siatkarek - Ostrołęka (20-21.05.2017):

Nike Ostrołęka - AZS AWF Biała Podlaska 3:0 (25:18, 25:9, 25:20)
Nike Ostrołęka - MOS Płomień Sosnowiec 0:3 (19:25, 19:25, 18:25)
MOS Płomień Sosnowiec - AZS AWF Biała Podlaska 3:1 (25:14, 25:22, 17:25, 25:12)

Klasyfikacja końcowa:

1. MOS Płomień Sosnowiec (awans do II ligi);
2. Nike Ostrołęka;
3. AZS AWF Biała Podlaska;

Więcej o turnieju i planach zarządu OTPS Nike Ostrołęka przeczytasz w najbliższym papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego".