Rosjanie nie dali szans Polakom, Łomacz ze srebrem

Redakcja
Grzegorz Łomacz będzie teraz walczyć o miejsce w pierwszej reprezentacji na Mistrzostwa Europy.
Siatkarze reprezentacji Polski w ostrołęczaninem Grzegorzem Łomaczem w składzie zdobyli srebrny medal Uniwersjady w Kazaniu.

W rozgrywanym we wtorek finałowym starciu przegrali z Rosją 0:3, nie mając zbyt wielu argumentów na walkę o zwycięstwo. W pierwszym secie przegrali 22:25. W dwóch kolejnych do 19 i przegrali gładko w trwającym nieco ponad godzinę spotkaniu.

Polacy wszystkie trzy sety finałowego meczu rozpoczynali od prowadzenia, ale z biegiem czasu to Rosjanie grali skuteczniej i zdobywali przewagę po świetnych zagrywkach.

Srebrny medal zdobyty przez Polaków i tak należy uznać za duży sukces podopiecznych Radosława Panasa.

Rosja - Polska 3:0 (25:22, 25:19, 25:19)