MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przegląd Małych Form Teatralnych w PSP w Czarni. Przegląd odbył się 12.06.2024

Kazimierz Żyra
Przegląd Małych Form Teatralnych w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarni organizowany jest już od kilku lat. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III przygotowują spektakle, które są często adaptacjami znanych utworów literatury dziecięcej. Pod okiem swoich wychowawców przygotowują rekwizyty i scenografię do swoich prezentacji. W przygotowania angażują się także rodzice dzieci, którzy pomagają swoim pociechom w skompletowaniu scenicznego kostiumu.

Tegoroczna edycja Małych Form Teatralnych odbyła się w środę 12 czerwca. W sali głównej budynku szkoły zgromadzili się nie tylko uczestnicy całego przedsięwzięcia, lecz także rodzice dzieci, nauczyciele i spora grupa uczniów z innych klas. Wszystkich obecnych powitała dyrektor szkoły Małgorzata Biedka:

Dzisiejszy przegląd jest okazją do zaprezentowania talentów aktorskich uczniów. Dzieci uczą się nie tylko swoich ról, ale również współdziałania w grupie i odpowiedzialności. Dziękuję głównej organizatorce, pani Ewie Dawidczyk oraz wychowawcom oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Doceniamy także zaangażowanie rodziców, którzy będą mieli za chwilę okazję oglądać występy swoich dzieci. Wierzę, że wszyscy uczestnicy są bardzo dobrze przygotowani do prezentacji swoich małych spektakli - mówiła dyrektor PSP w Czarni.

Kolejne występy uczniów z poszczególnych klas dowiodły, że większość z nich ma duży talent sceniczny. Dzieci nie tylko wypowiadały swoje kwestie, lecz także śpiewały i tańczyły. Za swoje występy były nagradzane gorącymi oklaskami. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, a młodzi aktorzy słodkie upominki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki