MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Praca dla niepełnosprawnych. Zatrudni ich Spółdzielnia Pracy Razem Możemy Więcej - w sklepie internetowym

Redakcja
SXC
Bycie świetnym pracownikiem zależy od...

charakteru i chęci, a nie od predyspozycji fizycznych - tak przekonuje Natalia Zwolińska, dyrektor marketingu w Spółdzielni Pracy Razem Możemy Więcej.

Osoby niepełnosprawne, mimo wysokiego poziomu wykształcenia i doświadczenia zawodowego, są mniej konkurencyjne w oczach potencjalnych pracodawców niż kandydaci pełnosprawni. Ponadto 1 kwietnia dopłaty na osoby niepełnosprawne zatrudniane w zakładach pracy chronionej, zostały zmniejszone o prawie 30 proc. Stanowi to bezpośrednią przyczynę zmniejszenia liczby takich właśnie placówek, a co za tym idzie, zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Nowopowstała Spółdzielnia Razem Możemy Więcej została założona, aby dać możliwość pracy osobom napotykającym na swojej ścieżce zawodowej przeszkody wynikające z ograniczeń ruchowych, a nie możliwości intelektualnych. Rozwiązaniem tego problemu jest praca zdalna przez internet i telefon. Wówczas niepełnosprawność ruchowa nie ma żadnego odzwierciedlenia w efektywności i wynikach pracownika. Spółdzielnia pracy Razem Możemy Więcej rozumie potrzeby osób niepełnosprawnych i wierząc w konieczność zapewnienia równych szans oferuje im pracę w charakterze e-handlowców.

Nowym projektem spółdzielni jest otwarcie sklepu internetowego z szerokim wachlarzem produktów w atrakcyjnych cenach do kupienia online. Właśnie rozpoczął się ogólnopolski nabór na 3960 handlowców, których głównym zadaniem będzie aktywne pozyskiwanie klientów i sprzedaż artykułów poprzez Internet i telefon. Zatrudnienie oferowane jest nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale również rodzicom dzieci niepełnosprawnych. Tutaj najważniejsza jest chęć do pracy i zaangażowanie, a nie doświadczenie czy wykształcenie. Wynagrodzenie zależy od uzyskanych wyników sprzedażowych, co stanowi doskonałą motywację do pracy. Wszystko jest w rękach pracownika im więcej sprzeda, tym więcej zarobi.

Spółdzielnia Razem Możemy Więcej oferuje ponadto możliwość rozwoju przez szkolenia. Jest to synergiczne rozwiązanie, dające spółdzielni doskonałych pracowników oraz wyrównujące szanse osób niepełnosprawnych na rynku pracy.

Kontakt:  www.przyjacielerazem.org.pl, [email protected]

Źródło: Spółdzielnia Pracy Razem Możemy Więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Praca dla niepełnosprawnych. Zatrudni ich Spółdzielnia Pracy Razem Możemy Więcej - w sklepie internetowym - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki