Polskie sprinterki na podium Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Pekinie!

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Andżelika Wójcik była członkiem zespołu, który zakończył zmagania PŚ w Pekinie na trzecim miejscu. Fot. Andrzej Banaś / Polska Press
Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek zajęły trzecie miejsce w drużynowej rywalizacji sprinterek podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Pekinie. Wójcik była ponadto najlepsza w grupie B na 500 m.

Polki uzyskały czas 1.29,09, przegrywając o 0,33 s walkę o drugie miejsce z Kanadyjkami. Poza konkurencją były o ponad sekundę szybsze Holenderki Helga Drost, Naomi Verkerk i Antoinette Rijpma-De Jong - 1.27,74. Startowało dziewięć drużyn.

Andżelika Wójcik najszybsza na 500 metrów w grupie B

Indywidualnie na 500 m triumfowała Amerykanka Erin Jackson (37,54), która w lutym 2022 roku na tym samym obiekcie została mistrzynią olimpijską na tym dystansie. Bosiek uzyskała 38,73 i zajęła 15. miejsce.

Z dobrej strony w grupie B pokazała się Wójcik, która zwyciężyła czasem 38,44. Czwarta była Martyna Baran - 39,06, a dziesiąta Wojtasik - 39,37

Wśród mężczyzn na 1000 m jedyny Polak w grupie A Damian Żurek zajął 12. miejsce - 1,09,91. Zwyciężył inny złoty medalista ubiegłorocznych igrzysk w Pekinie (tyle że na 1500 m) Holender Kjeld Nuis - 1.08,11. W grupie B ósmą pozycję zajął Piotr Michalski, zaś na 23. pozycji został sklasyfikowany Marek Kania.

Magdalena Czyszczoń dziesiąta w rywalizacji na 3000 metrów

W rywalizacji na 3000 m kobiet triumfowała Norweżka Ragne Wiklund - 4.04,41, a na 10. pozycji uplasowała się Magdalena Czyszczoń - 4.11,32. W słabszej grupie wystartowały dwie inne nasze reprezentantki - 20. miejsce zajęła Olga Piotrowska, a lokatę niżej uplasowała się Natalia Jabrzyk.

Podczas zawodów na National Speed Skating Oval w ten weekend najwyższą z Polaków lokatę indywidualnie zajął Żurek - piąty na 500 m w piątek.

Kolejna runda PŚ odbędzie się 1-3 grudnia w norweskim Stavanger, a tydzień później panczeniści przeniosą się do Tomaszowa Mazowieckiego.