Polska lepsza od Francji, grał Łomacz

Grzegorz Łomacz z kadrą świętował ważne zwycięstwo
Grzegorz Łomacz z kadrą świętował ważne zwycięstwo Arkadiusz Buczyński
Siatkarze reprezentacji Polski udanie rozpoczęli rywalizację w Final Six Ligi Światowej w Krakowie. W pierwszym spotkaniu Biało-czerwoni pokonali Francuzów 3:2.

W pierwszych dwóch odsłonach środowego starcia lepsi byli Trójkolorowi, którzy odnieśli zwycięstwa 25:21 i 25:17. W trzecim secie podopieczni trenera Stephane'a Antigi wygrali 25:17, a następnie w kolejnych dwóch setach wygrali 28:26 i w tie-breaku 15:12.

W drugim meczu Final Six Polska zmierzy się z Serbią. Półfinałowe spotkania zostaną rozegrane w sobotę, 16 lipca. Finał i meczu o trzecie miejsce dzień później.

Polska - Francja 3:2 (21:25, 17:25, 25:17, 28:26, 15:12)
Polska: Kubiak (6), Konarski (20), Łomacz (1), Buszek (9), Nowakowski (2), Kłos (13), Zatorski (libero) oraz Mika (12), Bieniek (6), Kurek i Drzyzga