Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podsumowanie konkursu „Skierkowski.21” w Myszyńcu, 11.12.2023

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Konkurs „Skierkowski.21” organizowany jest już od kilku lat. W tym roku odbył się już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzowanie kultury regionalnej oraz przybliżenie postaci i dorobku ks. Władysława Skierkowskiego. Duchowny ten pełnił posługę duszpasterską w parafii Myszyniec. Jego niepodważalną zasługą jest zebranie pieśni kurpiowskich, które później wydawane były wielokrotnie drukiem.

W ramach konkursu uczestnicy indywidualni oraz zespoły złożone z 3-5 osób miały za zadanie wziąć udział w teście na temat patrona, wykonać kartkę i zredagować życzenia imieninowe dla ks. Skierkowskiego, odwiedzić i uwiecznić na zdjęciach miejsca związane z tą postacią, przygotować 3-5 pytań do duchownego oraz zredagować prośbę do Urzędu Miejskiego w Myszyńcu w sprawie nadania imienia księdza jednej z miejskich ulic. Efekty pracy uczestników indywidualnych oraz zespołów należało wysłać do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Myszyńcu, która była jednym ze współorganizatorów konkursu. W przygotowanie konkursu zaangażowały się także Nadleśnictwo Myszyniec, Filia Biblioteczna w Wykrocie oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Brata Zenona Żebrowskiego w Wykrocie. Honorowy patronat nad konkursem objęła burmistrz Myszyńca Elżbieta Abramczyk.

Prace uczestników oceniała 5-osobowa komisja złożona z reprezentantów poszczególnych instytucji zaangażowanych w przeprowadzenie konkursu. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 13 drużyn z gmin Czarnia, Łyse, Kadzidło, Olszewo Borki i Myszyniec. W poniedziałek 11 grudnia w sali widowiskowo-kinowej Regionalnego Centrum Kultury w Myszyńcu podsumowano III edycję konkursu „Skierkowski.21”. Komisja przyznała dwie równorzędne pierwsze nagrody. Otrzymały je drużyny „Sosenkowe Nutki” z Zalesia oraz „Warmiak” z SIGiE w Warmiaku. Laureatami II nagrody zostały drużyny Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarni, Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszynach oraz „Leśne Kurpianki” z Wolkowych. III nagrodę przyznano drużynom z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wykrocie- „Bajecznie Waleczne” oraz „Biedroneczki”. Uczniowie tej szkoły przedstawili także program artystyczny o tematyce regionalnej.

- Cieszy mnie fakt, że do konkursu organizowanego w naszej gminie przystępują dzieci i osoby dorosłe z innych gmin. W tegorocznej edycji mieliśmy uczestników z kilku okolicznych jednostek samorządu terytorialnego. W drużynach byli nie tylko uczniowie szkół podstawowych, lecz osoby dorosłe. To wszystko pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Myślę, że kolejna edycja konkursu o ks. Władysławie Skierkowskim odbędzie się w następnym roku - mówiła burmistrz Elżbieta Abramczyk.

Zobacz inne materiały z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki