Pierwszy wyjazdowy punkt Górnika Zabrze w Lidze Europejskiej piłkarzy ręcznych!

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Górnik Zabrze w rywalizacji z HC Krienz-Luzern zdobył łącznie trzy punkty.
Górnik Zabrze w rywalizacji z HC Krienz-Luzern zdobył łącznie trzy punkty. Fot. Karina Trojok / Dziennik Zachodni / Polska Press
Piłkarze ręczni Górnika Zabrze zremisowali na wyjeździe ze szwajcarskim HC Krienz-Luzern 30:30 (14:15) w swoim czwartym meczu grupowym Ligi Europejskiej. Spotkanie zostało rozegrane w Sursee.

Tydzień wcześniej w Dąbrowie Górniczej zabrzanie wygrali z tym rywalem 32:28.

Świetna postawa Piotra Wyszomirskiego

W pierwszej połowie wtorkowego meczu zabrzanie nie prowadzili ani razu. Byli niedokładni, popełniali błędy i w efekcie cały czas musieli odrabiać stratę, która w 20. minucie wynosiła cztery gole (7:11). Gdyby nie świetna dyspozycja bramkarza Piotra Wyszomirskiego, strata mogłaby być znacznie większa.

Dwie minuty przed przerwą wyrównał Dmytro Artiemienko (14:14), ale Szwajcarzy zdołali jeszcze odpowiedzieć trafieniem Fabiana Boehma.

Druga połowa przebiegała pod znakiem niewielkiego prowadzenia Górnika. Gospodarze dogonili zabrzan w 28. minucie. Polski zespół miał jeszcze szansę zapewnić sobie zwycięstwo, jednak ostatniej akcji nie sfinalizował golem Dmytro Ilczenko, który znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem wicemistrza Szwajcarii. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 30:30.

Górnik Zabrze wiceliderem grupy Ligi Europejskiej

Debiutujący w LE zespół trenera Tomasza Strząbały w pierwszej kolejce wygrał w dąbrowskiej hali z greckim AEK Ateny 30:21, a potem na wyjeździe uległ niemieckiemu TSV Hannover-Burgdorf 28:34.

We wcześniejszym wtorkowym spotkaniu tej grupy TSV pokonał na wyjeździe AEK 34:29 (16:16). Po czterech kolejkach tabeli przewodzi TSV (8 punktów), przed Górnikiem (5), AEK (2) i HC Krienz-Luzern (1).

W kolejnym spotkaniu LE zabrzanie zmierzą się 28 listopada z AEK w Atenach.