Ostrowscy juniorzy bez punktów w starciu z Łochowem (zdjęcia)

Paweł Nowak
Pierwszą porażkę w tej rundzie ponieśli juniorzy Klubu Sportowego Ostrovia. W rozgrywanym w sobotnie popołudnie, 9 kwietnia, spotkaniu ulegli na własnym boisku ŁKS Łochów.
Mecz II MLJ: KS Ostrovia - LKS Lochów

Mecz II MLJ: KS Ostrovia - ŁKS Łochów

Pierwsza połowa okazała się wyrównanym widowiskiem, a nawet z minimalnym wskazaniem na gospodarzy. Obydwie drużyny stworzyły kilka sytuacji do strzelenia goli, jednak w pierwszej połowie nie zdołały umieścić piłki w siatce.

Druga część fatalnie rozpoczęła się dla podopiecznych trenera Pawła Kowalczyka, którzy już w pierwszej akcji stracili gola. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, lecz nie mogli sforsować dobrze grającej defensywy ŁKS. Kluczowa okazała się sytuacja, która miała miejsce na kwadrans przed końcowym gwizdkiem. Sędzia podyktował rzut wolny dla Ostrovi z linii pola karnego, jednak po konsultacji z liniowym zmienił decyzję i wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Łochowa. Do piłki podszedł etatowy wykonawca jedenastek bramkarz Adrian Orłowski, który w tym sezonie strzelił w ten sposób już 3 gole. Tym razem jednak górą był golkiper gości, który obronił lecącą wprost w niego futbolówkę. "Kaesiacy" niezrażeni niepowodzeniem nadal atakowali, ale było to tylko bicie głową w mur. Goście natomiast w końcowych minutach wyprowadzali kontrataki, po których dwukrotnie trafili do siatki i w ten sposób wywieźli z Ostrowi 3 punkty.

KS Ostrovia - ŁKS Łochów 0:3 (0:0)

Wyniki pozostałych spotkań 16. kolejki:
MKS Przasnysz - Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:1, OTKKF "Centrum Radom" - Makowianka Maków Mazowiecki 3:1, RKS Marymont - PKS Imielnica Płock 4:1, TKS Bóbr Tłuszcz - Tęcza 34 Płońsk 5:0, MKS Kasztelan Sierpc - LKS Victoria Głosków 0:5, GLKS Nadarzyn - Mszczonowianka Mszczonów - rozegrany zostanie 15.04