Korona kończy sezon zwycięstwem, czas na IV ligę!

Korona Ostrołęka pokonała Orzyc Chorzele 2:0 w meczu ostatniej kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Dla żółto-niebieskich był to ostatni mecz w tej klasie rozgrywkowej, przynajmniej na razie. W przyszłym sezonie podopieczni Marcina Truszkowskiego wystąpią w IV lidze.

Trener Marcin Truszkowski w ostatnim ligowym meczu postawił na młodzież. W bramce zamiast Sebastiana Szczechowiaka pojawił się Karol Jaroszewski, a w polu zobaczyliśmy młodych Skarzyńskiego, Gąskę, Laskę, Kowalczyka czy Muchina. Większość z tej piłkarskiej młodzieży rozegrała 90 minut, jedynie Artur Muchin zastąpiony został w 57. minucie przez Pawła Dzbeńskiego. Ta zmiana była jednak kluczowa, bowiem w 74. minucie Dzbeński trafił na 1:0 dla Korony. Trener Truszkowski miał nosa do zmian, bowiem w 85. minucie na 2:0 podwyższył rezerwowy (tym razem) Maciej Staszczuk.

Mecz w Chorzelach zakończył się wynikiem 2:0 dla Korony, a to oznaczało 23. zwycięstwo w lidze. W końcowej klasyfikacji okręgówki Korona wyprzedziła drugą Wkrę Żuromin o dziewięć punktów. Czas na IV ligę i czas na gorący okres transferowy: już teraz "ptaszki ćwierkają" o możliwych transferach, m.in. doświadczonym bramkarzu i najskuteczniejszym napastniku z regionu. Te informacje zweryfikujemy jednak już wkrótce.