Ostrów. Michalina Chrobot mistrzynią Europy! Tytuł zdobyła na Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w Dębicy. 11 - 13.11.2022

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Organizacja WKB po raz piąty zorganizowała Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Zawody odbywały się w pełnych japońskich przepisach, czyli w najbardziej wymagającej formule karate pełno kontaktowego. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a liczba zawodników sięgnęła 670. Mistrzostwa Europy w Dębicy były bardzo udane dla zawodników Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

Na mistrzostwa przybyli reprezentanci 17 europejskich państw reprezentujący około dziesięciu organizacji kyokushin, których przepisy walki są oparte na japońskich zasadach pełno kontaktowego karate kyokushin.

Jak relacjonuje sensei Radosław Grabowski, pierwsze rozegrane zostały konkurencje kata. Reprezentant ostrowskiego klubu Maciej Grabowski bardzo dobrze zaprezentował się w pierwszej turze i przeszedł do półfinału. W półfinale podwyższył swoje noty zajmując 5 miejsce i przegrywając zaledwie o 0,1 punktu z zawodnikiem z Węgier walkę o wejście do ścisłej czwórki. W kategorii kata seniorów wystartowało 20 zawodników z Polski, Ukrainy, Węgier, Hiszpanii, Rumunii, Niemiec, Szwajcarii i Turcji. Poziom zawodników był bardzo wysoki.

W konkurencji kumite wystartowało pozostałych 8 naszych zawodników. Niestety, w pierwszych walkach w zaciętych pojedynkach odpadli Adam Kwasiborski, Laura Wielądek, Weronika Kempista i Kacper Podbielski. Walki eliminacyjne wygrali Przemysław Wielądek, Damian Cymerman, Aleksander Cydejko i Michalina Chrobot. Niestety, Przemek ostatecznie zajął 7 miejsce. Więcej szczęścia mieli Aleksander Cydejko i Damian Cymerman. Oni weszli do półfinałów zajmując w swoich kategoriach 3 miejsca

- mówi Radosław Grabowski.

Natomiast w najbardziej prestiżowej kategorii seniorów wystartowała bardzo doświadczona zawodniczka Michalina Chrobot. W eliminacjach pokonała trzy rywalki kończąc walki przed czasem, a w finale poprzez wskazanie sędziów wygrała całą kategorię seniorek -65 kg.

Z Mistrzostw Europy w Dębicy ostrowski klub przywiózł 3 piękne trofea, w tym tytuł Mistrzyni Europy.

Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski sędziował kata młodzików oraz walki juniorów. Sensei Tomasz Marcjaniak opiekował się zawodnikami i pełnił funkcję sekundanta.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 11 - 13 listopada.