Ostrovia zwycięska, ale jeszcze bez baraży (zdjęcia)

Piłkarze Klubu Sportowego Ostrovia 25 maja pokonali przed własną publicznością trzeci zespół ligi okręgowej Wkrę Bieżuń 5:0. Dorobkiem strzeleckim podzielili się Tomasz Rępa i Marcin Truszkowski.
Mecz LO: KS Ostrovia - Wkra Biezun

Mecz LO: KS Ostrovia - Wkra Bieżuń

Podopieczni trenera Henryka Wilczewskiego mieli w tym meczu zapewnić sobie przynajmniej udział w barażach o IV ligę. Najprawdopodobniej jednak to się nie udało, pomimo zwycięstwa. Mecz z Makowianką, który w minioną sobotę Ostrovia wygrała 4:1, zostanie prawdopodobnie zweryfikowany jako walkower dla Makowianki. W meczu z Borutą Kuczbork w 25. kolejce pauzować za kartki miało trzech zawodników. Rywale nie dojechali i przyznano w tamtym meczu walkower Ostrovi. Wszyscy byli jednak przekonani, że kara w tamtej kolejce minęła i że dwóch zawodników może zagrać już z Makowianką. Dopiero po fakcie okazało się, że piłkarze powinni pauzować w Makowie, zatem nie byli uprawnieni do gry.

Ostateczna decyzja odnośnie tej sytuacji podjęta zostanie w czwartek, ale w Ostrowi mało kto liczy na korzystne rozstrzygnięcie. KS nie tylko może stracić 3 punkty, ale też nie skorzystał z usług Marcina Gromka, Daniela Górala i Dawida Wilczewskiego, którzy w zaistniałej sytuacji nie mogli zagrać przeciwko Wkrze Bieżuń.

Niezrażeni niekorzystnymi wieściami Ostrowiacy od pierwszych minut "siedli" na gości. Już w 2. minucie w doskonałej sytuacji minimalnie przestrzelił Patryk Gromek. Pomimo optycznej przewagi gospodarzy, na gola przyszło poczekać aż do 25. minuty. Wtedy to idealnie dośrodkował z lewej strony Michał Kacprzak, a akcję zamknął Tomasz Rępa. Wkra niewiele miała do powiedzenia w pierwszej połowie. Miejscowi natomiast tuż przed przerwą podwyższyli prowadzenie. Tym razem na prawej stronie piłkę wymienił z Gromkiem Arek Ciach, dograł ją przed bramkę, a tam czekał już Marcin Truszkowski, który dopełnił tylko formalności.

Ostrovia kontynuowała swój strzelecki koncert również w drugiej połowie. W 53. minucie szybko rozegrała rzut wolny, piłkę dograł z prawego skrzydła Tomasz Rępa, a Truszkowski spytał tylko bramkarza w który róg chce piłkę i posłał ją do siatki przy prawym słupku. Chwilę później to Rępa odnalazł się w roli egzekutora. Najskuteczniejszy strzelec wicelidera w 71. minucie skompletował hat tricka. Futbolówkę idealnie na głowę zagrał mu Paweł Śledziński, a Rępa nie dał najmniejszych szans bramkarzowi. Przyjezdni w drugich 45-minutach atakowali nieco śmielej, ale nie na tyle skutecznie, aby pokonać Piotra Bielińskiego.

Ostrovia zainkasowała trzy punkty i nawet w przypadku walkowera za pojedynek z Makowianką, chyba już nie pozwoli sobie wydrzeć gry w barażach, na które szanse miała by jeszcze teoretycznie Tęcza Łyse. Bo przez drobne niedopatrzenie szanse na mistrzostwo zostały już pogrzebane.

KS Ostrovia - Wkra Bieżuń 5:0 (2:0)
Bramki: Rępa Tomasz (25., 56., 71.), Truszkowski Marcin (43., 53.)