Ostrovia wraca na fotel lidera (zdjęcia, wideo)

Zwycięstwo sprawiło ogromną radość chłopcom z Ostrowi.
Zwycięstwo sprawiło ogromną radość chłopcom z Ostrowi. P. Nowak
Lepszego wyniku nie mogli sobie wymarzyć trampkarze młodsi Klubu Sportowego Ostrovia, którzy w piątek, 6 maja, podejmowali na własnym terenie lidera ligi okręgowej. Podopieczni trenera Karola Dmochowskiego odprawili Mławiankę z bagażem 6 goli i po dwóch tygodniach powrócili w tabeli na pierwsze miejsce.
Mecz LO trampkarzy: KS Ostrovia - MKS Mlawianka Mlawa

Mecz LO trampkarzy: KS Ostrovia - MKS Mławianka Mława

Początek spotkania nie zwiastował łatwej przeprawy. W ataku gospodarze praktycznie nie istnieli, a w obronie brakowało im dokładności w rozgrywaniu piłki co stwarzało zagrożenie pod własną bramką. Po kwadransie gry goście byli bliscy objęcia prowadzenia, jednak w ostatnim momencie z linii bramkowej wygarnęli futbolówkę defensorzy. 5 minut później to Ostrovia niespodziewanie otworzyła wynik. Na strzał z ok. 30 m zdecydował się Mateusz Malec. Nikt nie spodziewał się, że coś może z tego wyniknąć, podczas gdy piłka idealnie opadała i wpadła w samo okienko bramki rywali. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Adrian Wardaszka i miejscowi schodzili do szatni z korzystnym rezultatem.

Drugie 35 minut świetnie ułożyło się Ostrovi. Już po dwóch minutach sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Kacper Rzuczkowski. Chwilę później świetnie zachował się w polu karnym i podwyższył na 4:0 Łukasz Kośnik. W tym momencie kwestia zwycięstwa została już przesądzona, ale "kaesiacy" walczyli jeszcze o kolejne bramki. Mławianka skontrowała w 44. minucie, ale ładny strzał zatrzymał się na poprzeczce.

W 48. minucie kolejnego gola zdobył kapitan Ostrovi Mateusz Malec. Przyjezdni przegrywając już 0:5 nie złożyli broni. Ich atak i sytuację sam na sam z napastnikiem wybronił Podbielski, ale już przy kolejnej akcji nie zdołał powstrzymać przeciwnika. Reakcja gospodarzy była natychmiastowa. W 51. minucie wynik ustalił Łukasz Kośnik.

Zwycięstwo podopiecznych Karola Dmochowskiego nie podlegało żadnej dyskusji. Ważne jednak było utrzymanie wysokiego prowadzenia, które dawało korzystniejszy bilans bezpośrednich potyczek. Cel ten udało się zrealizować i młodzi piłkarze, szczęśliwi znów mogli cieszyć się z pozycji lidera.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - MKS Mławianka Mława 6:1 (2:0)
Bramki: Malec Mateusz (20., 48.), Kośnik Łukasz (40., 51.), Rzuczkowski Kacper (37. k), Wardaszka Adrian (34.) - (50.)